مصری: قوه قضاییه مبحث از بین رفتن ۲۰ هزار تن برنج را پیگیری كند

مصری: قوه قضاییه مبحث از بین رفتن ۲۰ هزار تن برنج را پیگیری كند

به گزارش فوری خرید نماینده مردم كرمانشاه در مجلس اظهار داشت: ۲۰ هزار تن برنج در شركت بازرگانی دولتی از بین رفت. فقط ۴۵۰۰ تن آن در یك انبار بوده است كه در حال رنگ آمیزی برای تبدیل به غذای انواع دام است. قوه قضاییه باید پیگیری كند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، عبدالرضا مصری نماینده مردم كرمانشاه در تذكری شفاهی در صحن علنی مجلس امروز اظهار داشت: ازهمین تریبون سابقا اعلام نموده بودم كه بیشتر از ۲۰ هزار تن برنج در شركت بازرگانی دولتی در حال از بین رفتن است. فقط ۴۵۰۰ تن آن در یك انبار بوده و الآن دارند به آنها رنگ می زنند كه بعنوان غذای دام مصرف شود. حتی ۵۰۰ تن از این برنج ها مصرف دامی هم ندارند كه درحال رنگ آمیزی هستند تا تبدیل به الكل شوند.
مصری با قرائت این ضرب المثل كه «نه خود خوری، نه كس دهی، گنده كنی به سگ دهی.» اظهار داشت: متاسفانه این برنج ها به دست مردم نرسید و همه آنها فاسد شدند.
وی خاطرنشان كرد: رئیس جهاد كشاورزی و وزیر محترم به تذكرات هیچ توجهی نكردند. از قوه قضائیه تقاضا می گردد كه این وضعیت را پیگیری كند، چونكه دولت مقصر اصلی است.
این عضو كمیسیون برنامه و بودجه در مجلس بیان كرد: صدا و سیما اعلام می كند كه صادرات دام ممنوع شده است ولی بعضی از نورچشمی ها در استان های لرستان، ایلام و كرمانشاه حواله دریافت می كنند. این افراد با این حواله ها مواد مورد نظر خویش را از دامداران تامین می كنند، در حالیكه خود هیچ اطلاعی از دام و دامداری ندارند.
مصری با اشاره به مشكلات ایثارگران اظهار داشت: سردرگمی ایثارگران، خانواده شهدا، جانبازان و رزمندگان را از بین ببرید هزینه درمان آنها را تامین كنید، در این خصوص بنیاد شهید مسئول بوده و باید هزینه ها را پرداخت كند.
نماینده مردم كرمانشاه در مجلس در انتها اظهار داشت: رزمندگان ماهی ۵۰۰ هزار تومان حقوق می گیرند. آن روزی كه نظام خواست آنها جانشان را كف دستشان گرفتند، هم آكنون نظام برای آنها چه كار كرده است؟ در حالیكه درآمد كافی ندارند، باید به وضعیت آنها رسیدگی شود.
1397/10/04
14:50:45
5.0 / 5
3587
تگهای خبر: حقوق , دولتی , صادرات , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
فوری خرید