تربتی نژاد: راهكار خوداتكایی ارتباط دولت با صنوف است

تربتی نژاد: راهكار خوداتكایی ارتباط دولت با صنوف است

فوری خرید: یك عضو كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: درحالی كه كشور در شرایط تحریم است، یكی از راهكارها برای تقویت خوداتكایی، در ارتباط قرار گرفتن بخش های دولتی و صنایع با نمایندگان صنوف مختلف است تا آنها بتوانند نیازها را برطرف كنند.


نورمحمد تربتی نژاد، نماینده گرگان و آق قلا در مجلس در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: وقتی دو طرف (دولتی و خصوصی) از مشكلات و نیازهای یكدیگر با خبر شوند، می توانند با هدف پاسخ به نیازها و برطرف نمودن كمبودها، با استفاده از منابع داخلی با روش های ابتكاری گروه های صنفی اقدام نمایند. به این ترتیب، به صنایع كمك می شود و در شرایط تحریم، برنامه ریزی بهتری می توان داشت.
این نماینده مجلس همین طور اظهار داشت: بخش خصوصی در كوتاه مدت، توانایی هایی دارد، اما می تواند بر طبق نیازهای موجود برای بلندمدت نیز برنامه ریزی كند.
تربتی نژاد معتقد است: بخش خصوصی انگیزه بیشتری برای تولیدات كیفی و همین طور رفع نیازهای كشور دارد.
این عضو كمیسیون كشاورزی درباره تاثیر برگزاری نمایشگاه «فرصت های ساخت داخل و رونق تولید» در جلوگیری از خروج ارز نیز اظهار نمود: وقتی تولیدات داخلی افزایش یابند و به خارج نیازمند نباشیم، طبیعتا صرفه جویی ارزی می شود و اقتصاد كشور قدرت می گیرد.
سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با برگزاری اولین نمایشگاه «فرصت های ساخت داخل و رونق تولید» طی روزهای ۲۷ تا ۳۰ تیرماه در نمایشگاه بین المللی تهران میزبان فعالان حوزه صنعت خواهد بود.
منبع:

1398/04/26
15:15:35
5.0 / 5
3910
تگهای خبر: اقتصاد , خصوصی , دولتی , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
فوری خرید