قیمت كالاهای اساسی در مهرماه چگونه تغییر كرد؟

قیمت كالاهای اساسی در مهرماه چگونه تغییر كرد؟

فوری خرید: جدیدترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان میدهد كه از بین 43 قلم كالای اساسی، قیمت 22 قلم كالا در مهر ماه كاهش یافته و بیشترین كاهش و افزایش قیمت در این ماه نسبت به شهریور به ترتیب مربوط به سیب زمینی درجه یك و خیار رسمی درجه یك است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، طبق این آمار قیمت خیار رسمی درجه یك و جوجه یكروزه گوشتی در مهر ماه امسال به ترتیب به ۵۴۹۰ و ۲۴۲۰ تومان رسیده و با افزایش ۳۶.۲ و ۳۵.۹ درصدی بیشترین افزایش را نسبت به ماه پیش از آن داشته اند.
در این میان بیشترین كاهش قیمت نیز مربوط به سیب زمینی درجه یك و گوجه فرنگی بوده كه قیمت آنها در مهرماه با كاهش ۲۷ و ۱۲.۷ درصدی نسبت به شهریور ماه به ترتیب به ۳۴۳۰ و ۲۴۴۰ تومان رسیده است.
این در حالیست كه قیمت گوجه فرنگی در هفته های اخیر افزایش شایان توجهی داشته، بطوریكه رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی دو هفته پیش قیمت گوجه فرنگی بوته ای و گلخانه ای درجه یك را در تهران به ترتیب حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ و ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان در سطح خرده فروشی عنوان كرد.
همین طور آمارها نشان میدهد كه شكر سفید در مهر ماه كمترین افزایش قیمت را نسبت به شهریور داشته و قیمت آن از ۵۱۹۰ به ۵۱۹۸ تومان رسیده است.

چه خبر از قیمت گوشت و مرغ؟!
طبق آمار انتشار یافته از طرف وزارت صمت، قیمت گوشت گوساله و گوسفندی در مهر ماه امسال با كاهش ۳.۸ و ۳ درصدی نسبت به ماه پیش از آن به ترتیب به ۸۲ هزار و ۸۰۰ و ۹۵ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است. این در حالیست كه قیمت این دو محصول در شهریور امسال به ترتیب حدود ۸۶ هزار و ۱۰۰ و ۹۸ هزار و ۵۰۰ تومان بوده است.
قیمت گوشت مرغ تازه نیز با كاهش سه درصدی از ۱۳ هزار و ۴۵۰ تومان در شهریور به حدود ۱۳ هزار و ۶۰ تومان در مهرماه ماه رسیده است.
منبع:

1398/09/16
23:45:02
5.0 / 5
5630
تگهای خبر: فروش , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
فوری خرید