گزارش فوری خرید

فردا آخرین مهلت ثبت اعتراض برای كمك معیشتی است

فردا آخرین مهلت ثبت اعتراض برای كمك معیشتی است

فوری خرید: فردا 20 آذرماه 98 آخرین مهلت ثبت اعتراض برای دریافت كمك معیشتی است و بگفته مسئولان، این مهلت تمدید نخواهد شد.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، بعد از برقراری باردیگر نظام سهمیه بندی و افزایش نرخ بنزین، دولت اعلام نمود تمام عواید حاصل از اصلاح قیمت بنزین را در چارچوب «كمك معیشتی» به ۱۸ میلیون خانوار (۶۰ میلیون نفر) پرداخت خواهدنمود. به این ترتیب، مقرر شد برای خانوارهای تك نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهارنفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز شود.
به گفته مسئولان، جامعه هدف كمك حمایتی دولت را نیز «مددجویان كمیته امداد، بهزیستی، زنان سرپرست خانوار، بازنشستگان، مستمری بگیران، معلمان، روستاییان و عشایر، كارگران، كارمندان و اقشار كم درآمد» می سازند.
با اتمام دور نخست واریز كمك معیشتی كه طی سه مرحله انجام شد، خیلی از سرپرستان خانواری كه این رقم برایشان واریز نشده بود اما خودرا حائز شرایط دریافت این مبلغ می دانستند، پیگیر شدند تا بتوانند مراتب اعتراض خودرا به گوش دولت برسانند.
در همین ارتباط، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اعلام نمود معترضان به عدم دریافت كمك معیشتی می توانند با شماره گیری كد دستوری *۶۳۶۹#، ثبت اطلاعات خود، دریافت كد رهگیری و ثبت اطلاعات در وبسایت Hemayat.mcls.gov.ir مراتب اعتراض خودرا به ثبت برسانند و منتظر اعلام نظر وزارت تعاون در ارتباط با وضعیت هزینه و درآمد خانوار خود باشند.
البته شماره گیری كددستوری مذكور و وبسایت ثبت اطلاعات مدتی مبتلا به اختلال بود وامكان دسترسی شهروندان به آنها وجود نداشت؛ بنا بر این وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی مهلت ثبت اعتراض در این دو سامانه را تا فردا چهارشنبه، ۲۰ آذر ماه تمدید كرد.
پیگیری های خبرنگار مهر از مسئولان وزارت تعاون حاكی از آنست كه مهلت مذكور تمدید نخواهد شد و خانوارهایی كه به عدم دریافت كمك معیشتی معترض هستند باید تا فردا نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام نمایند.
به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، معیار عدم برخورداری از بسته حمایت معیشتی جدول زیر است.

علاوه بر شاخص اصلی فوق فاكتورهای زیر نیز مد نظر قرار می گیرند:
الف- خانوارهایی كه اعضای آن دارای «واحد مسكونی»، «شغل» و «خودرو» بطور «همزمان» هستند یا خانوارهایی كه دارای «دو واحد ملكی» هستند.
ب- خانوارهایی كه ارزش ملك آنها در تهران و كلان شهرها (۱۲) میلیارد ریال و در سایر شهرستان ها (۹) میلیارد ریال باشد.
ج- خانوارهایی كه دارای خودروی سواری با ارزش بیشتر از (۳۰۰) میلیون تومان یا خودروی عمومی با ارزش بیشتر از (۴۰۰) میلیون تومان باشند.
د- كارفرمایانی كه بیشتر از (۳) بیمه پرداز داشته باشند.
ه- خانوارهایی كه بیشتر از (۳) سفر خارجی غیر زیارتی داشته اند.
و- گیرندگان تسهیلات بانكی به مبلغ جمعاً بیشتر از (۳) میلیارد ریال كه در حال بازپرداخت اقساط باشند.


منبع:

1398/09/19
14:23:26
5.0 / 5
4963
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فوری خرید