تكلیف طلا چه می شود؟

تكلیف طلا چه می شود؟

فوری خرید: طلا در بازار جهانی بعد از یك هفته پرنوسان كه طی آن به بالاترین قیمت در هفت سال اخیر صعود كرده بود، معاملات روز جمعه را با اندكی افزایش به انتها برد.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، در نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز، كارشناسان وال استریت درباب روند قیمت طلا در معاملات هفته جاری نظر واحدی نداشتند و اكثریت با كسانی بود كه كاهش قیمت طلا را پیش بینی كردند با این وجود پایین ۵۰ درصد بودند. در نظرسنجی كیتكونیوز از سرمایه گذاران هم هیچ گروهی به ۵۰ درصد نرسید با این وجود سرمایه گذاران نسبتا خوش بین بودند.

بهای معاملات آتی طلا در بازار آمریكا روز جمعه پنج دلار و ۸۰ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش پیدا كرد و در ۱۵۶۰ دلار و ۱۰ سنت بسته شد و برای كل هفته حدود ۰.۵ درصد رشد نشان داد. طلا روز چهارشنبه تحت تاثیر تنشهای ژئوپلیتیكی در خاورمیانه به مرز ۱۶۱۳ دلار و ۳۰ سنت صعود كرده بود كه بالاترین حد از سال ۲۰۱۳ بود.

قیمت طلا كه از جمعه گذشته با اقدام تروریستی آمریكا در عراق و ملتهب شدن فضای خاورمیانه شروع شد بعد از اینكه به نظر رسید از التهابات اولیه كاسته شده است، حدود ۶۰ دلار عقب نشینی كرد.

در نظرسنجی كیتكونیوز از كارشناسان وال استریت، ۱۶ نفر شركت كردند كه هفت نفر معادل ۴۴ درصد كاهش قیمت و پنج نفر معادل ۳۱ درصد افزایش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی كردند در صورتیكه چهار نفر معادل ۲۵ درصد نظری نداشتند.

در این بین، ۱۱۷۱ نفر در نظرسنجی آنلاین كیتكونیوز از سرمایه گذاران شركت كردند كه ۵۵۶ نفر معادل ۴۷ درصد افزایش و ۳۶۵ نفر معادل ۳۱ درصد كاهش را پیش بینی كرده و ۲۵۰ نفر معادل ۲۱ درصد نظری نداشتند.

كسانی كه انتظار دارند طلا به عقب نشینی از ركورد بالای هفته گذشته ادامه دهد، به فروكش كردن تنشهای ژئوپلیتیكی اشاره كرده اند.

دانیل پاویلونیس، كارگزار ارشد كالا در شركت "آر جی او فیوچرز" اظهار داشت: تصور می كنم قیمت طلا پایین خواهد رفت مگر این كه تنشهای ژئوپلیتیكی باردیگر شعله ور شود.

كالین سیژینسكی، استراتژیست ارشد بازار در شركت مدیریت سرمایه SIA هم احتمال بالایی برای پایین رفتن قیمت طلا دیده و به كیتكونیوز اظهار داشت: من در هفته جاری نسبت به افزایش قیمت طلا بدبین هستم برای اینكه تنشهای ژئوپلیتیكی كاسته شده و اقتصاد جهانی بهبود پیدا كرده است بدین سبب قیمت طلا به محدوده ۱۴۵۰ تا ۱۵۵۰ دلار بازخواهد گشت.

اما فیلیپ فلاین، تحلیلگر ارشد بازار در شركت پرایس فیوچرز انتظار دارد روند صعودی طلا در هفته جاری ادامه پیدا كند. وی اظهار داشت: با وجود تسهیل تنش ها، روند خرید بانك های مركزی و تقاضای فیزیكی بالا از افزایش قیمت طلا پشتیبانی خواهدنمود.

جیم ویكاف، تحلیلگر فنی ارشد كیتكو پیش بینی نمود قیمت طلا ثابت یا رو به بالا خواهد بود.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز اظهار نمود: بازار طلا همچنان به حركت به سمت سطح بالاتر متمایل است و قیمت طلا بالاتر از میانگین حركت چند روزه قیمت قرار دارد با این وجود پیش بینی می شود طلا بعد از چند روز افزایش شدید قیمت، به تحكیم بپردازد.

آدریان دی، مدیرعامل شركت "آدریان دی" انتظار دارد قیمت طلا در حدود سطح فعلی ثابت بماند.

منبع:

1398/10/21
19:45:58
5.0 / 5
5150
تگهای خبر: آنلاین , اقتصاد , بازار , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
فوری خرید