به منظور تامین نیاز مردم؛

بیشتر از یك میلیون و ۲۹۰ هزار تن برنج وارد كشور شد

بیشتر از یك میلیون و ۲۹۰ هزار تن برنج وارد كشور شد

به گزارش فوری خرید سخنگوی گمرك جمهوری اسلامی ایران، از واردات یك میلیون و ۲۹۸ هزار و ۶۴۶ تن برنج از آغاز سال جاری تا آخر دیماه به كشور اطلاع داد و اظهار داشت: این میزان واردات به منظور تأمین نیازهای مردم بوده است.


به گزارش فوری خرید به نقل از صدا و سیما؛ سید روح الله لطیفی، از واردات یك میلیون و ۲۹۸ هزار و ۶۴۶ تن برنج از آغاز سال جاری تا آخر دی به گمرك های كشور اطلاع داد و اظهار داشت: به صورت كلی از این میزان، برای یك میلیون و ۲۴۸ هزار تن پروانه ترخیص صادر شده است؛ اما صاحبان كالا به دلیل های مختلف هنوز نسبت به ترخیص بخشی از محموله های خود، اقدام نكرده اند.
وی اضافه كرد: تابحال یك میلیون و ۵۳ هزار تن به صورت كامل ترخیص و همین طور ۵۱ هزار تن برنج، كوتاژ شده و سیر فرایند صدور پروانه ترخیص در حال سپری شدن است.
سخنگوی گمرك جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: هر ساله در فصل برداشت برنج داخلی، یعنی در بازه زمانی مرداد تا آبان، واردات برنج خارجی ممنوع می باشد.
وی اضافه كرد: سال جاری با عنایت به شرایط خاص كشور و پیشبینی های كه باید از جانب ستاد تنظیم بازار صورت می گرفت، مقداری برنج وارد شد كه از همان زمان به جهت اینكه برنج های وارداتی را در شرایط خاصی قرار دهند، ۵۰ هزار تن را به شرطی كه در انبارهای شركت بازرگانی دولتی در یك فضای مناسبی قرار گیرند تا صدمه نبیند، ترخیص كردند.
لطیفی افزود: با عنایت به تمهیدات صورت گرفته، صدمه ای متوجه برنج های وارداتی موجود در انبارها نخواهد بود، چونكه سلامتی و در عین حال تأمین نیازهای اساسی مردم، از اولویت های مهم و اساسی دولت و همه دستگاه ها است.
وی افزود: سال جاری میزان كشت و تولید برنج با عنایت به شرایط مساعد آب و هوایی، قابل توجه بوده و همچنین واردات هم بیشتر از سال های قبل انجام شده است.
سخنگوی گمرك جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: واردات برنج بعد از دوره ممنوعیت، به صورت عادی در حال انجام می باشد.
وی همینطور در مورد تعیین و تكلیف ۲۴۵ هزار تن برنج دپو شده در گمركات اضافه كرد: این محموله ها در انتظار تخصیص ارز از جانب بانك مركزی بودند كه خوشبختانه بانك مركزی از پنجشنبه هفته قبل، تخصیص ارز به این برنج ها را شروع كرده و این محموله ها هم به سرعت در حال خروج از گمركات هستند.

1398/11/04
16:04:10
5.0 / 5
5238
تگهای خبر: بازار , ترخیص , دولتی , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید