مهر خبر می دهد

تسهیل نظارت بهداشتی بر مشاغل خانگی

تسهیل نظارت بهداشتی بر مشاغل خانگی

فوری خرید: هیات مقررات زدایی وزارت بهداشت را مكلف به تهیه دستورالعمل نظارت بهداشتی ویژه مشاغل خانگی كرد تا نظارت بر این مشاغل همچون دستورالعمل نظارت بر كارگاه های تولیدی نباشد.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، روز دوشنبه، سی و پنجمین جلسه هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای كسب و كار انجام شد كه در خلال این جلسه، مقرر شد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با همكاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و اتاق های بازرگانی، دستورالعمل نظارت بهداشتی ویژه مشاغل خانگی (رسته مواد غذایی) را تهیه نماید.
در واقع وزارت بهداشت با تهیه این دستورالعمل، دیگر نباید بر مشاغل خانگی با دستورالعمل كارگاه های تولیدی، ارزیابی و نظارت كند.
گفتنی است؛ بهمن ماه سال ۹۳ نمایندگان مجلس به تشكیل «هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوز كسب و كار» رأی دادند كه برمبنای آن، ضمن تقلیل هزینه های صدور مجوز كسب و كار، محیط كسب و كار ایران نیز بهبود یابد كه در همین راستا هیأت مقررات زدایی در سال ۹۴ به صورت رسمی شروع به كار كرد.
دیگر مصوبات جلسه هیأت مقررات زدایی در بخش دام و طیور زنبورداری‬ بود كه بر طبق این مصوبه، هرگونه ممنوعیت صدور مجوز برای كارهای دامپروری و تولید طیور به سبب ‎اشباع یا تنظیم بازار و تعیین ظرفیت حداقلی و حداكثری برای تولید در هر قالبی همچون سیاستگذاری تولید سالیانه لغو و وضع مقررات مشابه ممنوع می باشد.


منبع:

1398/11/10
11:02:45
5.0 / 5
5259
تگهای خبر: بازار , وزارت تعاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
فوری خرید