قیمت طلا ریزشی شد

قیمت طلا ریزشی شد

فوری خرید: قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی با اقدام بانك مركزی چین در تزریق نقدینگی به بازار و پشتیبانی از اقتصاد این كشور در مقابل نتایج شیوع ویروس كرونا، از بالاترین ركورد خود در حدود چهار هفته گذشته نزول كرد.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۶ درصد كاهش پیدا كرد و به ۱۵۸۰ دلار و ۴۸ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد كاهش، به ۱۵۸۴ دلار و ۷۰ سنت رسید.

مقامات چینی وعده دادند از ابزارهای سیاست پولی مختلفی برای تضمین وجود نقدینگی در سطح قابل قبول و پشتیبانی از شركتهایی كه از شیوع ویروس كرونا در ووهان لطمه دیده اند، استفاده كنند. این ویروس تابحال جان ۳۶۱ نفر را گرفته است.

به گفته استفن اینس، استراتژیست ارشد بازار در شركت "اكسی كورپ"، این حقیقت كه بانك مركزی چین در مقابل تاثیر ویروس كرونا قدم جلو گذاشته است، قیمت طلا را پایین برده است. ترس در بازار آسیا فروریخته و بدین جهت دیگر طلا خریداری نمی كنند اما باتوجه به این كه نیمی از چین در هفته جاری تعطیل شده و تولید و مصرف در این كشور كاهش پیدا كرده است، مطمئنا در بلندمدت شیوع این بیماری مرگبار بی تاثیر نخواهد بود. زمانی كه تاثیرهای كوتاه مدت این بیماری سپری شود، حقیقت آشفتگی اقتصادی در چین نمایان خواهد شد و این وضعیت اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرار داده و موجب می شود بانك های مركزی زیادی نرخهای بهره را كاهش دهند.

بر اساس گزارش رویترز، ارزش دلار در مقابل سبدی از ارزهای بزرگ قوی ماند و طلا را برای خریداران غیرآمریكایی گران تر كرد.

بازارهای سهام آسیا متزلزل ماندن و قیمت كالاها در بازارهای بورس چین در اولین روز گشایش معاملات بعد از تعطیلات سال نوی این كشور سقوط كردند.

موجودی طلای "اس پی دی آر گلد تراست" كه بزرگترین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله بورس تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز جمعه با ۰.۰۳ درصد كاهش، به ۹۰۳.۲۱ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد كاهش، به ۲۲۷۶ دلار و ۸۱ سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۱.۲ درصد كاهش، ۱۷ دلار و ۸۲ سنت معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۹۵۶ دلار و شش سنت رسید.

منبع:

1398/11/14
13:26:26
5.0 / 5
5076
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فوری خرید