دژپسند اعلام كرد

خرید و فروش روزانه ۷ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان سهام در بورس

خرید و فروش روزانه ۷ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان سهام در بورس

به گزارش فوری خرید وزیر امور اقتصاد و دارایی اظهار داشت: روزانه ۷ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان خرید و فروش سهام در بورس صورت می گیرد.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در گفتگو با رادیو اقتصاد تصریح كرد: كشور در دوسال اخیر شرایط خیلی سخت و دشواری را تجربه كرده است. دشمن بعد از ۴۰ از استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران همچنان به خیال خام خود به دنبال اینكه نظام را گرفتار چالش جدی كند اما حضور پررنگ مردم در اقتصاد كشور مانع از این شد كه دشمن به اهداف خود برسد.
وزیر امور اقتصاد و دارایی اظهار داشت: اینكه دشمن صادرات نفت ایران را تحریم می كند و تلاش دارد حتی یك بشكه هم نفت صادر نشود و همچنین صادرات غیر نفتی در حوزه پتروشیمی، فولاد و كالاهای دیگر را مورد تحریم قرار می دهد به جهت اینكه كشور نتواند ارز مورد نیاز خویش را تأمین كند ودر عین حال شتاب حركت تجارت خارجی كند و به یك معنا پویایی ونشاط از اقتصاد مملكت رخت بربندد.
وی اضافه كرد: حجم تجارت خارجی كشور در ۱۰ ماهه سالجاری مشابه ۱۰ ماهه پارسال بوده و این نشان داده است برنامه های دشمن در این حوزه به شكست انجامیده است. دشمن در این شرایط تمام تلاش خویش را معطوف كرده كه سرمایه گذاران خارجی سرمایه های خود وارد ایران نكنند. ثبت سرمایه گذاری خارجی در كشور به رغم تمامی كارشكنی ها، ایجاد موانع و محدودیت ها از جانب دشمن ۵۰ درصد بیشتر از ۱۰ ماهه سال قبل بوده است.
وزیر امور اقتصاد و دارایی اظهار داشت: همینطور بورس ایران در شرایط فعلی تحرك بسیار خوبی داشته به صورتی كه روزانه ۷ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان خرید و فروش سهام در این بازار صورت می گیرد. تمامی این دستاوردها نشان داده است برنامه های دشمن به شكست انجامیده است.
دژپسند اظهارداشت: تحریم ها، فشارها و محدودیت ها نه اینكه اثر نداشته بلكه اثر داشته اما همت و مقاومت مردم در كنار مسؤلان سبب شده برنامه های دشمن یكی بعد از دیگری با ناكامی رو به رو شود.
وی افزود: پیشبینی سازمان های جهانی مثل صندوق بین المللی پول و بانك جهانی اینكه شرایط اقتصادی ایران از نظر رشد اقتصادی و تورم در سال آینده بهتر خواهد بود.
وزیر اقتصاد و دارایی اظهار داشت: پایه و اساس انقلاب اسلامی این بوده كه امور مردم به خود مردم واگذار شود حال اگر در اقتصاد هم تلاش ها برای مردم بنیان كردن اقتصاد ادامه یابد بطورحتم به نتایج مطلوبی خواهیم رسید.
وی اضافه كرد: اگر دولت سیاست گذار و ناظر باشد و امور به مردم واگذار شود بدون شك اقتصاد مملكت در راه رشد و بالندگی قرار خواهد گرفت و تمامی برنامه های دشمن را با شكست مواجه می كند.

1398/11/25
14:08:00
5.0 / 5
4843
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید