فلزی كه آمریكا بیشتر از طلا می خواهد!

فلزی كه آمریكا بیشتر از طلا می خواهد!

به گزارش فوری خرید چین در زمینه تولید یكی از استراتژیك ترین فلزات روی زمین انحصار دارد و واشنگتن برای تغییر این حقیقت آرام و قرار ندارد.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، برتری جهانی چین در این مقطع از بازی به مفهوم كنترل عناصر خاكی نادر است كه بنیان فناوری فعلی و آینده فناوری را می سازند و در حالیكه همه مشغول بازی در جنگ نفت و گاز هستند، چین انحصار در تولید ارزشمندترین فلزات استراتژیك جهان را در اختیار دارد.

در مجموع ۱۶ فلز وجود دارد كه عناصر خاكی نادر استراتژیك جهان را می سازند و چین به علت سهم ۹۶ درصدی از تولید این فلزات، انحصار تمامی آنها را در دست دارد.

یكی از این فلزات نادر سزیوم است كه هر اونس آن دو برابر قیمت طلا ارزش دارد و سه معدن تولیدكننده این فلز در جهان وجود دارد كه همگی آنها توسط چین كنترل می شوند.

تنها پرسش این بازی این است كه آیا احتمال دارد كه آمریكای شمالی بتواند به منابع جدید سزیوم دست پیدا كرده و از انحصارطلبی چین رها شود. در حالیكه سه معدن تولیدكننده سزیوم در جهان وجود دارد، احتمال كشف ذخایر جدید وجود دارد و هم اكنون یك شركت اكتشاف كانادایی كوچك به نام پاور متالز برای این منظور فعالیت می كند.

سزیوم در سطح جهانی فوق العاده نادر است. وزارت كشور آمریكا در ماه مه سال ۲۰۱۸ سه فلز لیتیوم، سزیوم و تانتالم را در لیست فلزات معدنی مهم خود قرار داد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، برتری در جنگ فناوری بدون این فلزات حاصل نمی گردد و ازاین رو هر كس كه كنترل تولید آنها را در اختیار دارد، از دست بالاتری برخوردار می باشد.
1398/11/27
22:36:45
5.0 / 5
5058
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فوری خرید