رییس اتاق بازرگانی ایران و چین پاسخ داد

چین برای كنترل كرونا چه كرد؟

چین برای كنترل كرونا چه كرد؟

به گزارش فوری خرید رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین اعتقاد دارد برای پیشگیری از شیوع گسترده ویروس كرونا باید دولت و مردم این ویروس را جدی گرفته و با آن مقابله كنند.


مجیدرضا حریری در گفتگو با ایسنا، با اشاره به تجربه چین در طول هفته های گذشته، اظهار نمود: چین در ایام ابتدایی شیوع این ویروس آنرا جدی نگرفت و همین مبحث به افزایش تعداد مبتلایان منجر گردید، اما به محض این كه دولت چین در جریان میزان جدیت این ویروس قرار گرفت، به شكل همه جانبه و با تمام قوا مقابله با آنرا در دستور كار قرار داد.
وی افزود: با وجود آنكه شیوع این ویروس همزمان با سال نو چینی بود و در این دوران تعداد سفرها افزایش می یافت، اما با دستورالعمل های اجرایی شده خیلی از مراكز عمومی همچون سینماها، مراكز فرهنگی و ورزشگاه ها تعطیل شدند و رفت و آمد در شهرها و استان هایی كه میزان شیوع در آنها بالاتر بود به شكل قابل توجهی مدیریت شد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با بیان این كه باید در كنار كوشش برای نترسیدن مردم اقدامات ضروری در دستور كار قرار گیرد، اظهار نمود: در شهرهایی از چین كه میزان شیوع بالاتر بوده رستوران ها و مراكز تهیه غذا بسته شده اند، اما سوپرماركت ها فعال می باشند و تمامی اجناس مورد نیاز مردم بدون افزایش قیمت در دسترس آنها قرار دارد.
به قول حریری برای مقابله با شیوع كرونا در ایران باید در ابتدا شفافیت را در دستور كار قرار داد و اطلاعات موجود را به مردم عرضه كرد و سپس در صورت ضرورت تصمیم های قاطع و جمعی گرفت تا امكان گسترده شدن این ویروس از بین برود.
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین در پاسخ به این سؤال كه آیا شیوع كرونا می تواند بر بازار صادرات ایران به چین تأثیر منفی بگذارد، توضیح داد: با عنایت به شیوع این ویروس در ایام اخیر قیمت مواد اولیه صادراتی به چین و تقاضا برای آن كاهش یافته است، اما با محدود شدن سرعت گسترش این ویروس در چین احیانا ظرف روزهای آینده امكان افزایش تقاضا و بازگشت به روند عادی وجود خواهد داشت؛ ازاین رو به شكل طولانی مدت بعید است در بازار صادراتی ایران به چین تاثیری جدی به وجود آید.
وی تصریح كرد: در روزهایی كه چین با این ویروس روبرو شده بود، ایران چه در سطح مقامات سیاسی و اقتصادی و چه در سطح مردمی همراهی خود با دولت و مردم چین را نشان داد و بطور قطع چین هم رفتار متقابلی به ما نشان خواهد داد.
به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، اواخر هفته گذشته اولین مبتلا شدن به ویروس كرونا در ایران اعلام گردید كه منجر به مرگ دو نفر شد.1398/12/04
23:02:11
5.0 / 5
4685
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
فوری خرید