رئیس ستاد مبارزه با قاچاق در گزارش فوری خرید:

صرفه جویی 9 میلیاردی در سوخت

صرفه جویی 9 میلیاردی در سوخت

به گزارش فوری خرید رئیس ستاد مبارزه با قاچاق با اشاره به اینكه مقرر است تمام كالاها را با راه اندازی ۲۳ سامانه، زیر پوشش سامانه ها ببریم، اظهار داشت: با سدكردن قاچاق سوخت، حدود ۹ میلیارد لیتر صرفه جویی در سوخت داشتیم.علی مویدی خرم آبادی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد اینكه با عنایت به بازداشت یكی از مهره های اصلی قاچاق سوخت در هفته های گذشته، آیا این روند در حوزه های دیگر هم در دستور كارقرار گرفته است، تصریح كرد: خوشبختانه اتفاقات جدیدی كه در حوزه رهگیری در حال رخ دادن است همچون طرح رهگیری سیگار، موید این مسئله است كه ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز با تمام توان و با به كارگیری ظرفیت تمام دستگاه ها به سمتی حركت می كند كه در هیچ نوع كالایی شاهد قاچاق نباشیم.
رئیس ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز اضافه كرد: بعنوان مثال در حوزه لوازم خانگی، بحث شناسه دار كردن كالاها را داریم كه بعد از این فرآیند، اگر كالایی در این عرصه بدون شناسه باشد، مورد برخورد قرار می گیرد.
وی افزود: در ستاد بر این مورد متمركز هستیم كه تمام كالاها را با راه اندازی ۲۳ سامانه، زیر پوشش سامانه ها ببریم تا بحث قاچاق خود به خود و به صورت گام به گام رفع گردد.
صرفه جویی ۹ میلیاردی در سوخت
مویدی با اشاره به اینكه در بحث سوخت اتفاق بزرگی افتاده است، اظهار داشت: در دو سال و نیم گذشته نزدیك به ۹ میلیارد لیتر صرفه جویی از مسیر سوخت داشتیم. سامانه هایی را در وزارت نفت و دستگاه های در رابطه با تأمین و توزیع سوخت، را راه اندازی كردیم كه نیل به قاچاق را می كاهد. این مسئله نشان داده است هم در وزارت نفت و دستگاه های در رابطه با هدایت ستاد در جهت نظم بخشی به بحث سوخت توفیقات خوبی حاصل شده است.
بخش كوچكی خروج سوخت داریم
رئیس ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز اضافه كرد: بخش كوچكی خروج سوخت داریم كه با تكمیل سامانه ها و نهایی شدن اقداماتی كه در جدار مرز انجام می دهیم، به حداقل خواهد رسید.
وی در پاسخ به این سؤال كه چگونه جلوی خروج سوخت به صورت لوله كشی را خواهید گرفت، تصریح كرد: قاچاق سوخت از این طریق نسبت به گذشته كاهش یافته است اما به هر حال افرادی هستند كه با این اقدامات در صدد هستند منافعی به دست آورند كه البته در حال مقابله هستیم. البته باید تاكید كنم قاچاق سوخت از این طریق حجم قابل توجهی هم نیست.

1398/12/07
11:16:58
5.0 / 5
4593
تگهای خبر: كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
فوری خرید