استاندار مركزی در گفتگو با فوری خرید:

هپكو اگر خوش قولی كند از بن بست خارج می شود

هپكو اگر خوش قولی كند از بن بست خارج می شود

به گزارش فوری خرید ایسنا/مركزی استاندار استان مركزی اظهار داشت: شركت هپكوی اراك در صورتیكه به تعهدات خود در مورد سفارس ساخت ماشین آلات راهداری عمل كرده و خوش قولی كند از بن بست خارج خواهد شد.


سیدعلی آقازاده امروز شنبه دهم اسفندماه در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: با پیگیری های بعمل آمده در جهت برون رفت از موانع تولید شركت هپكو و اقداماتی كه جهت برگرداندن این شركت به سازمان خصوصی سازی صورت گرفت، نهایتا منجر به تشكیل جلسه ای در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در تهران به ریاست معاون اول رئیس جمهور شد.
وی افزود: خرید ماشین آلات برای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور با پرداخت هزینه آن از جانب دولت یكی از مصوبات مهم ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رئیس جمهور بود كه این سفارش به شركت هپكوی اراك واگذار شد.
استاندار مركزی تصریح كرد: در این نشست مبحث خرید ماشین آلات برای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور تعیین تكلیف شد و نهایتا مبلغ ۲۲۰ میلیارد تومان در جلسه چهارشنبه هفته گذشته هیات دولت به تصویب رسید و این پول ظرف حداكثر دو هفته آینده به سازمان راهداری برای خرید ماشین آلات از شركت هپكو تخصیص خواهد یافت.
وی خاطرنشان كرد: این مبلغ بعد از عقد قرارداد و تشریفات اداری در قبال ساخت و تولید ۲۰۴ دستگاه گریدر از جانب سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به مرور به شركت هپكو اراك پرداخت خواهد شد.
آقازاده با تاكید بر اینكه واگذاری سفارش ساخت و تولید ماشین آلات راهداری به شركت هپكوی اراك در صورت خوش قولی این واحد تولیدی و صنعتی استمرار خواهد یافت، اضافه كرد: در صورتیكه شركت هپكو در عمل به تعهدات خود خوش قولی كند، میزان سفارشات واگذاری افزایش خواهد یافت و از بن بست خارج می شود.
وی با اشاره به عدم خوش قولی هپكوی اراك در چند قرارداد تولید و ساخت ماشین آلات در گذشته، اظهار نمود: امیدواریم این شركت در این قرارداد یك رفتار مسئولانه از خود نشان دهد و به تعهدات خود در مدت زمان مشخص شده عمل كند تا در چرخه تولید قرار گیرد.
استاندار مركزی در مورد شرت آذرآب اراك هم اظهار داشت: وضعیت شركت آذرآب رو به بهبود است و توانسته است حقوق معوقه كارگران را پرداخت كند.
وی بیان نمود: واگذاری شركت واگن پارس هم به مجموعه مپنا بعنوان یك دستور كار جدی مطرح است و در حال پیگیری هستیم.1398/12/11
20:51:23
5.0 / 5
5084
تگهای خبر: اقتصاد , حقوق , خرید , خصوصی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فوری خرید