ممنوعیت پذیرش مشتری در شعبه های مك دونالد و استارباكس

ممنوعیت پذیرش مشتری در شعبه های مك دونالد و استارباكس

به گزارش فوری خرید شركتهای مك دونالد و استارباكس با هدف مقابله با شیوع كرونا، تصمیم گرفتند بخش صرف غذا و نوشیدنی در شعبه های آمریكایی خویش را تعطیل كرده و به خدمات فروش غذای بیرون بر و تحویل غذا روی بیاورند.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، مك دونالد كه بزرگترین رستوران زنجیره ای جهان است، همین طور اعلام نمود سلف سرویس نوشیدنیها و كیوسكها و همین طور بخش بازی كودكان را در رستورانهایش تعطیل می كند.

استارباكس كه بزرگترین فروشنده زنجیره ای قهوه در جهان است، اعلام نمود تمام شعباتش را در مناطقی كه بالاترین میزان آلودگی به ویروس كرونا داشته اند و همین طور شعباتش در مراكز خرید بزرگ و محیطهای دانشگاهی را حداقل به مدت دو هفته تعطیل خواهدنمود و شعباتش در آمریكا و كانادا فقط قهوه خواهند فروخت و دیگر مشتریان نمی توانند قهوه خودرا در محل صرف كنند.

این اقدامات بی سابقه در شرایطی صورت می گیرد كه مقامات آمریكایی در نیویورك، لس آنجلس و سایر شهرهای بزرگ بارها، رستورانها و سالنهای تاتر و سینما را برای مبارزه با شیوع ویروس كرونا تعطیل كرده اند. منطقه خلیج سانفرانسیسكو از همه ساكنانش درخواست كرده است در خانه بمانند و از تردد غیرضروری اجتناب كنند.

بیل دی بلاسیو، شهردار نیویورك هم روز یكشنبه به رستورانها، بارها و كافه ها دستور داد تنها غذای بیرون بر و به صورت تحویل روزانه بفروشند.

با شیوع ویروس كرونا كه تابحال بیش از ۳۶۰۰ نفر را در آمریكا آلوده كرده و جان ۶۰ نفر را گرفته است، سایر برندها و رستورانهای معروف هم به فروش غذای بیرون بر روی آورده اند.

استارباكس كه قبل از این پذیرفتن لیوانها و فلاسكهای قابل مصرف مجدد از مشتریانش در اروپا، خاورمیانه و آفریقا را متوقف كرده بود، سیاست مشابه را برای آمریكا اعلام نمود.

بر اساس گزارش رویترز، ارزش سهام مك دونالد، شیك شیك و استارباكس حدود ۱۶ درصد نزول كرد و ارزش سهام شركت رستوران برندز ۲۲ درصد سقوط داشت.
1398/12/27
19:27:44
5.0 / 5
4164
تگهای خبر: خدمات , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فوری خرید