كدام كسب و كارها وام ۱۲ درصدی می گیرند؟

كدام كسب و كارها وام ۱۲ درصدی می گیرند؟

فوری خرید: رئیس كل بانك مركزی جزئیات پرداخت تسهیلات با نرخ 12 درصدی به واحدهای لطمه دیده از شیوع ویروس كرونا را اعلام نمود.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، رئیس كل بانك مركزی طی روزهای گذشته از مصوبه دولت در خصوص پرداخت ۷۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات با نرخ سود ۱۲ درصد به واحدها و كسب و كارهای لطمه دیده از شیوع كرونا آگاهی داد كه امروز در دیدار با مدیران بانكی، شرایط اعطای این تسهیلات را تشریح نمود.
وی با اشاره به اینكه مشاغل مشمول این مصوبه در ستاد اقتصادی دولت و با همكاری نظام بانكی مشخص و دستورالعمل مربوط به شبكه بانكی ابلاغ خواهد گردید، اظهار داشت: طبق مصوبه ستاد اقتصادی دولت، این تسهیلات به واحدهای لطمه دیده كه اشتغال خودرا حفظ نموده اند، پرداخت می شود.
رئیس كل بانك مركزی اضافه كرد: بازپرداخت اقساط این تسهیلات، دو ساله است و برای شروع بازپرداخت اقساط، تنفس چند ماهه در نظر گرفته خواهد شد.
همتی تصریح كرد: نرخ سود ۱۲ درصدی این تسهیلات، منطقی و برمبنای بررسی های كارشناسی است و هر نرخی كمتر از این با عنایت به بار مالی آن برای نظام بانكی، امكان پذیر نیست.
وی با اشاره به اینكه نرخ بهره حقیقی در كشورمان حتی در حد ۱۸ درصد نرخ سود اسمی بانك ها و با عنایت به نرخ تورم سالانه منفی است، اشاره كرد: اساسا با نرخ ۱۲ درصد نرخ بهره حقیقی بسیار منفی تر خواهد بود و بدین سبب كمك مناسبی به مشاغل لطمه دیده است.
به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، مدیران عامل بانك ها نیز ضمن ارائه پیشنهادات و نظرات خود در این خصوص بر حمایت حداكثری بانك ها از این طرح تاكید و اعلام نمودند كه نظام بانكی كشور تمام توان خودرا برای پشتیبانی از اقشار لطمه دیده از شیوع كرونا به كار خواهد گرفت.
منبع:

1399/01/09
18:34:02
5.0 / 5
3982
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فوری خرید