یك مقام مسئول اعلام كرد:

صادرات بیش از دو هزار كامیون كالا به عراق

صادرات بیش از دو هزار كامیون كالا به عراق

به گزارش فوری خرید یك مقام مسئول اعلام نمود: با بسته شدن مرزهای بخش عربی عراق، صادرات كالاهای ایرانی به عراق از منطقه اقلیم، افزایش شایان توجهی داشته است.


به گزارش فوری خرید به نقل از گمرك ایران، روح الله لطیفی، سخنگوی گمرك ایران اظهار داشت: با بسته شدن مرز های بخش عربی عراق، صادرات كالاهای ایرانی به عراق از منطقه اقلیم افزایش شایان توجهی داشته، به شكلی كه بیش از دو هزار كامیون، كالاهای ایرانی را هر روز به مرز رسانده و همین تعداد كامیون عراقی، كالاها را از مرز تحویل گرفته و به مقاصد تجاری كالا در این كشور منتقل می كنند.
وی اضافه كرد: طی روز گذشته دو هزار و ۲۷۰ دستگاه كامیون با انجام تشریفات گمركی در مرزهای باشماق، تمرچین و پرویزخان كالاهای ایرانی را به روش ترانشیپ منت تحویل كامیون های عراقی دادند تا به مقاصد مد نظر تجار در عراق تحویل شود.
طی ۲۴ ساعت گذشته گمرك پرویزخان با ۸۴۷ كامیون كالای صادراتی و ۲۷ تانكر سوخت بیشترین میزان فعالیت را داشته و بعد از آن گمرك باشماق مریوان با ۷۲۰ كامیون كالای صادراتی و ۳۵ تانكر سوخت صادراتی و گمرك تمرچین پیرانشهر با ۶۴۱ كامیون صادراتی قرار دارند.
لطیفی در آخر از بعضی از افراد در تشكل های حوزه تجارت و لجستیك، در خواست كرد تا در ارائه آمار فعالیت تجاری با دقت بیشتری عمل كنند.


منبع:

1399/01/29
22:30:56
5.0 / 5
3691
تگهای خبر: صادرات , صادراتی , كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فوری خرید