در گفت وگو با فوری خرید مطرح شد

اگر كمك نرسد خیلی از مشاغل صدمه جدی می بینند

اگر كمك نرسد خیلی از مشاغل صدمه جدی می بینند

به گزارش فوری خرید عضو اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینكه پشتیبانی از اقتصاد باید هدفمند باشد، اظهار داشت: این كه كدام مشاغل چه میزان از بابت كرونا زیان دیده اند و برای سرپا شدن باردیگر به چه حمایت هایی نیاز دارند، در عبور از این دوران تعیین كننده خواهد بود اما اگر صرفاً در شعار اعلام گردد كه تسهیلات پرداخت می شود و در عمل این كمك ها نرسد، خیلی از مشاغل صدمه جدی می بینند.


خسرو فروغان گران سایه در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با گذشت حدود دو ماه از انتشار کرونا در کشور، امروز می توان دید که از کارگران روزمزد تا واحدهای صنفی و حتی تولیدکنندگان بزرگ از شیوع این ویروس صدمه دیده اند و برای آنکه این صدمه گسترده تر نشده و به شکل جدی در اقتصاد ایران باقی نماند، باید برای پشتیبانی از بخش های مختلف اقتصاد برنامه ریزی جدی کرد.
به قول وی، یکی از اصلی ترین مسائلی که در اقتصاد اهمیت دارد، عرضه تصویری واقعی از شرایط به فعالان اقتصادی می باشد. اگر آنها دقیقا بدانند چه شرایطی در انتظارشان قرار دارد، در جهت آن برنامه ریزی می کنند اما اگر بنا باشد با حمایت ها شعاری و غیرعملی مانع از عرضه این تصویر شود، کار دشوار خواهد شد.
فروغان گران سایه با اشاره به دوگانه شکل گرفته در بین خیلی از دولت ها برای از سرگیری فعالیت اقتصادی یا تداوم قرنطینه، اظهار نمود: اگر شرایط اقتصادی دولت ها مناسب باشد، می توان به پشتیبانی از تمام اقشار مردم و تداوم تعطیلی ها، امیدوار بود اما اگر اینطور نباشد باید با ریسک بازگشایی مرحله ای کسب و کارها مواجه گردید که در صورت نبود مقدمات لازم می تواند برای سلامت خطرساز باشد اما برای تداوم فعالیت اقتصاد چاره ای جز آن نیست.
به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، دولت از ۲۳ فروردین در تمامی مناطق کشور و از ۳۰ فروردین در تهران، اجازه از سرگیری فعالیت اصناف کم خطر را که مجوزهای لازم را دریافت کرده اند صادر کرد. پیش از این و تحت تأثیر شیوع کرونا، به جز تعداد کمی از اصناف که وابسته به تأمین ضروریات زندگی مردم بودند، سایر فعالیتهای اقتصادی برای مقابله با کرونا تعطیل شده بود. دولت اعلام نموده که به واحدهای صنفی و فعالان اقتصادی که به علت انتشار کرونا صدمه دیده اند، تسهیلات بانکی پرداخت خواهد نمود.1399/02/05
12:23:20
5.0 / 5
4294
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فوری خرید