تولید سال ۹۸ در مقایسه با سال ۹۷،

افت 50 درصدی تولید دوگانه سوزها

افت 50 درصدی تولید دوگانه سوزها

فوری خرید: بر طبق آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید خودرو های دوگانه سوز در طول سال 98 نسبت به سال 97، با وجود اینكه پیش بینی می شد در نیمه دوم سال به دنبال افزایش قیمت بنزین و سهیمه بندی شدن آن، افزایش یابد اما با افت حدود 50 درصدی روبه رو شده است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، بر طبق این گزارش، در طول سال گذشته، در مجموع ۱۹ هزار و ۷۷۵ دستگاه انواع خودرو های دوگانه سوز در کشور تولید شده است که در مقایسه با آمار تیراژ تولید سال ۹۷ خودرو های دوگانه سوز، افت حدود ۵۰ درصدی تولید آنها را نشان میدهد.
این در حالیست که زمانی که آبان ماه سال قبل بنزین سهمیه بندی و قیمت آن رشد کرد، تصورها براین اساس بود که این صعود قیمتی، تقاضا برای خودرو های گازسوز و دوگانه سوز را افزایش دهد و مشتریان به سبب فاصله قیمیت به وجود آمده درخلال قیمت بنزین و گاز، بیشتر تمایل به خودروهیا دوگانه سوز و گازسوز داشته باشند؛ بدین سبب انتظار می رفت که تیراژ تولید این دست خودرو ها افزایش یابد اما آمار سال قبل خودروسازان کشور نشان میدهد تولید دوگانه سوزها بسیار اندک بوده است.
آنطور که به نظر می آید، خودرو های سواری دوگانه سوز و پایه گازسوز تولید شده در کشور طی سال گذشته، اکثرا متعلق به شرکت ایران خودرو اختصاص داشته و سایپا گویا تولیدی دراین زمینه نداشته است.
بر این اساس، ایران خودرو در سایت خراسان خود ۱۰ هزار و ۴۳ دستگاه پژو ۴۰۵ دوگانه سوز را به تولید رسانده و نسبت به سال ۹۷، بیش از ۲۵ درصد کاهش تیراژ را تجربه کرده است.
ایران خودرویی ها در سایت تبریز نیز سمندهای دوگانه سوز خودرا ساخته اند.
طبق آمار منتشره، طی سال قبل شش هزار و ۶۰ دستگاه سمند دوگانه سوز در ایران خودرو تبریز تولید شده که در مقایسه با سال ۹۷، بیش از ۶۳ درصد افت را نشان میدهد. بزرگترین خودروساز ایران اما در سایت سمنان خود سه هزار و ۶۷۲ دستگاه پژوپارس دوگانه سوز را طی سال ۹۸ به تولید رسانده است. با در نظر گرفتن این آمار، تولید پژو پارس دوگانه سوز در مقایسه با سال ۹۷ بیش از ۴۷ درصد افت را نشان میدهد.1399/02/09
13:09:56
5.0 / 5
3481
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
فوری خرید