كمبودی در تأمین خرمای ماه رمضان نداریم

كمبودی در تأمین خرمای ماه رمضان نداریم

به گزارش فوری خرید رئیس انجمن ملی خرمای ایران با اشاره به اینكه هیچ كمبودی در تأمین خرمای ماه مبارك رمضان نداریم، گفـت: پس از كرونا باید به سمت ایجاد بازارهای دیجیتال و تغییر در بسته بندی خرما حركت نماییم.محسن رشید فرخی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه حدود ۸ ماه است با وزارت صمت و ستاد تنظیم بازار همکاری هایی برای تأمین خرمای ماه مبارک رمضان داشتیم، اظهار داشت: سال قبل به علت عدم هماهنگی انجمن ملی خرما با ستاد تنظیم بازار شاهد ممنوعیت صادرات خرما بودیم که لطمه شدیدی به صادرات خرما وارد شد ولی سال جاری از همان ابتدا با همکاری با وزارت صمت و ستاد تنظیم بازار، هم موجودی بازار کافی شد هم قیمت ها معقول و کنترل شده هستند، ضمن اینکه ممنوعیت صادرات خرما هم اعمال نشد.

وی با اشاره به اینکه هیچ کمبودی در تأمین خرما نداریم، اظهار نمود: موجودی انبارها و قیمت را دائما رصد کردیم و به اطلاع ستاد تنظیم بازار رساندیم. همچین تلاش شد تا با عرضه مستقیم کالا هم از راه فروشگاه های زنجیره ای و هم میادین میوه وتره بار قیمت ها گرفتار جهش نشوند.

رییس انجمن ملی خرمای ایران با اشاره به اینکه با انتشار کرونا خیلی از مبادی خروجی بسته شد و بازارهای هدف ما هم با احتیاط بحث واردات را دنبال کردند و صادرات هم با کاهش مواجه گردید، اظهار نمود: بایستی در دوران پسا کرونا روش های جدیدی را پیش بگیریم. یکی از این روش ها حرکت به سمت بازارهای دیجیتال و روش دیگر هم تغییر در نحوه بسته بندی خرما است تا مشتریان داخلی و خارجی از کیفیت و سلامت محصول اطمینان خاطر حاصل کنند.

رشید فرخی با اشاره به اینکه قیمت خرما در خرده فروشی ها توسط ستاد تنظیم بازار اعلام می شود، اظهار داشت: قیمت خرما در مبادی مبدا یعنی در سردخانه های مبدا مثلا مضافتی بم حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان است.1399/02/10
20:00:11
5.0 / 5
3843
تگهای خبر: بازار , صادرات , فروش , فروشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
فوری خرید