چرا قیمت سكه بیشتر از ۹ میلیون تومان شد!؟

چرا قیمت سكه بیشتر از ۹ میلیون تومان شد!؟

به گزارش فوری خرید نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به اینكه روند قیمت سكه همچنان سینوسی است، علت افزایش عجیب قیمت سكه در روز گذشته را ناشی از اخبار جلسه شورای امنیت ملی دانست كه بعد از آن و آرام بودن شرایط، امروز روند قیمت برعكس شده و نسبت به روز گذشته كاهش یافته است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، روز گذشته باوجود اینکه پارامترهای موثر در قیمت سکه(نرخ ارز و قیمت انس جهانی) نسبت به روزهای پیشتر از آن، کاهشی بودند اما قیمت سکه افزایشی بود و به بیشتر از ۹ میلیون تومان رسید که با عنایت به کاهشی بودن عوامل موثر در نوسانات قیمت سکه، عجیب به نظر می آمد.
در رابطه با علت این مورد محمد کشتی آرای - نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران- در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه نوسانات و روند سیسنوسی قیمت ها همیشه حاکم بر بازار است، اظهار نمود: روز گذشته(سه شنبه) نسبت به روز قبل آن، قیمت انس جهانی پایین تر بود و ارز هم در نوسان بود. این نوسانات سینوسی در ارز و قیمت طلای جهانی وجود دارد. این عوامل و نوسانات آن غیرقابل انکار و جزو لاینفک بازار شده اند. قیمت ارز بالا و پایین می رود و این نوسان بلافاصله بر روی قیمت سکه و طلا تأثیر می گذارد.
وی علت افزایش قیمت روز گذشته را اینگونه شرح داد که افزایش قیمت روز گذشته تحت تأثیر اخبار بحث شورای امنیت در ارتباط با مسائل ایران بود. با عنایت به این که دیشب این مورد عنوان شد و اتفاق خاصی پیش نیامد روند افزایشی امروز(چهارشنبه) برعکس شده و نرخ ارز کاهش یافته است که به دنبال آن قیمت سکه و طلا هم مجدد کاهشی شده اند.
کشتی آرای اضافه کرد: البته قیمت جهانی امروز افزایشی بوده است اما به علت کاهش قیمت ارز، به نسبت روز گذشته که قیمت سکه تا ۹ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان هم پیش رفت، قیمت سکه کاهش پیدا کرد و الان در محدوده هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قرار گرفته است که نسبت به آخربن معاملات روز گذشته حدودا ۲۵۰ هزار تومان کاهش پیدا کرده است.1399/04/11
22:47:10
5.0 / 5
3116
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فوری خرید