مخالفت مجلس با تشكیل كمیسیون ویژه جهش تولید و بهبود فضای كسب و كار

مخالفت مجلس با تشكیل كمیسیون ویژه جهش تولید و بهبود فضای كسب و كار

به گزارش فوری خرید نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تشكیل كمیسیون ویژه جهش تولید و بهبود فضای كسب و كار مخالفت كردند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس تقاضای عده ای از نمایندگان را با استناد به ماده ۴۰ آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در جهت تشکیل کمیسیون ویژه جهش تولید و بهبود فضای کسب و کار بررسی نموده و در نهایت با آن مخالفت کردند.
رحیم زارع بعنوان نماینده متقاضیان تشکیل کمیسیون ویژه جهش تولید و بهبود فضای کسب و کار بیان نمود: این کمیسیون در دوره نهم و دهم مجلس شورای اسلامی هم تشکیل شده و در مجلس دهم و تحت عنوان کمیسیون ویژه پشتیبانی از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی فعالیت داشته است و تمام تلاش خویش را برای پشتیبانی از کالای ایرانی، نظارت بر اجرای قانون بهبود فضای کسب و کار به کار گرفته است.
ایشان در ادامه اظهار نمود: تشکیل این کمیسیون در مجلس یازدهم یک حرکت جهادی در جهت رهنمودهای مقام معظم رهبری است که همواره اولویت کشور را مسائل پشتیبانی از تولید، رونق تولید و جهش تولید دانسته است می باشد. مبحث مهم بهبود فضای کسب و کار یکی از مسائلی است که در این کمیسیون دنبال خواهد شد. شرایط رکود تورمی که در کشور حاکم است شرایط استثنایی است و تشکیل این کمیسیون از این جهت ضروری به شمار می رفت.
نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پشتیبانی از تولید ملی و بهبود فضای کسب و کار، امنیت سرمایه گذار و تشویق سرمایه گذاری همچون اولویت هایی است که در این کمیسیون باید دنبال شود. مسائل مربوط به پشتیبانی از تولید و سرمایه گذار در ۴۰ سال گذشته همواره در سیاست های کشور بوده است که در چارچوب تسهیلات ریالی و ارزی، اعطای انواع یارانه، انرژی ارزان قیمت، وضع تعرفه ها دنبال شده است. آمار صندوق بین المللی پول نشان داده است که برپایه تولید ناخالص کشور ما سومین اقتصاد منطقه هستیم و کشور عربستان سعودی و کشور ترکیه در رتبه دوم و اول قرار دارد. توجه به ظرفیت های داخلی و بخش تولید این دو کشور را به این جایگاه رسانده است، اما آمارها نشان داده است که رشد اقتصادی ما پس رفت داشته و در حال قرار گرفتن در رتبه چهارم هستیم.
ایشان در ادامه با اشاره به اهداف تشکیل این کمیسیون بیان نمود: پشتیبانی از تولید و رفع نقصها موجود، کوشش برای پشتیبانی از بخش خصوصی، بهبود فضای کسب و کار، ایجاد امنیت برای سرمایه گذار، پرداختن به مشکلات ساختاری نظام اقتصادی همچون اهداف این کمیسیون است. در کنار چالش ها و تهدیدهایی که وجود دارد ما نقاط قوتی داریم که می توانیم آنها را به فرصت تبدیل نماییم. بررسی کارشناسانه شرایط اقتصادی، نظارت بر نحوه ی اجرای قانون بهبود فضای کسب و کار، حداکثر استفاده از تولید داخل و پشتیبانی از کالای ایرانی، روش اجرای برنامه ششم توسعه همچون مواردی است که می تواند در این کمیسیون دنبال شود. در دوره دهم هم این کمیسیون جزو فعال ترین کمیسیون های مجلس شورای اسلامی بوده است و منافاتی با فعالیتهای سایر کمیسیون ها نداشته بلکه می تواند به آنها کمک نماید.
منبع:

1399/04/18
14:26:28
5.0 / 5
2990
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فوری خرید