فروش مرغ بیشتر از 19 هزارتومان تخلف و گرانفروشی است

فروش مرغ بیشتر از 19 هزارتومان تخلف و گرانفروشی است

به گزارش فوری خرید رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی اظهار داشت: هم اكنون قیمت مرغ در خرده فروشی ها برای مصرف كننده ۱۸هزار و ۵۰۰ تا ۱۹هزارتومان است و فروش مرغ بیشتر از ۱۹ هزارتومان تخلف و گرانفروشی است.



مهدی یوسف خانی در گفتگو با ایسنا در پاسخ به این سؤال که آیا مرغ نسبت به هفته گذشته گران شده است و چرا برخی واحدها تا ۲۱ هزارتومان مرغ را به مشتریان عرضه می کنند، اظهار داشت: قیمت عمده مرغ که مغازه داران از کشتارگاه خریداری می کنند ۱۷ هزارو۵۰۰تومان و قیمت مرغ برای مصرف کننده ۱۸ هزارو۵۰۰ تا ۱۹ هزارتومان است.

وی افزود: فروش مرغ بیشتر از ۱۹ هزارتومان تخلف وگرانفروشی است که متاسفانه در بعضی از نقاط شهر هم این اتفاق افتاده است.

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی افزود: نرخ مصوب مرغ در ستاد تنظیم بازار ۱۵هزارو۷۵۰ تومان برای مصرف کننده است. ولی متاسفانه مرغداران مرغ را با قیمت مصوب به کشتارگاه ها عرضه نمی کنند و ازاین رو مرغ حدود ۳هزارتومان بیشتر از نرخ مصوب به دست مصرف کننده می رسد.

فروش تخم مرغ بیشتر از ۲۲ هزارتومان منطقی نیست

یوسف خانی همینطور افزود: نرخ مصوب تخم مرغ کیلویی۱۱هزارتومان و هرشانه ۲۲ هزارتومان است. در میادین میوه و تره بار ۲۲ هزارتومان به مشتریان عرضه می شود ولی در سطح شهر تا ۲۴ هزارتومان هم به فروش می رسد، چونکه بعضی از مغازه داران برپایه خرید قبلی خود مبادرت به فروش می کنند و البته در بعضی واحدها هم تخلف صورت می گیرد.

وی در انتها اظهار داشت: فروش تخم مرغ بیشتر از ۲۲ هزارتومان را منطقی نمی دانیم، چونکه هم اکنون مرغدارای ها هم تخم مرغ را شانه ای ۲۰هزارتومان عرضه می کنند.

به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا برپایه مشاهدات میدانی هم اکنون مرغ با قیمت ۱۸هزارو۵۰۰ تومان تا ۲۱ هزارتومان و تخم مرغ هم شانه ای ۲۵ تا ۳۰ هزارتومان در خرده فروشی های سطح شهر تهران به فروش می رسد.





منبع:

1399/04/27
12:14:29
5.0 / 5
2893
تگهای خبر: بازار , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فوری خرید