طلا به مرز ۱۹۰۰ دلار نزدیك شد

طلا به مرز ۱۹۰۰ دلار نزدیك شد

فوری خرید: قیمت طلا در معاملات روز جمعه نزدیك به بالاترین ركود خود در 9 سال اخیر ایستاد و به سمت بزرگترین رشد هفتگی در بیش از سه ماه اخیر در حركت است.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۸۸۹ دلار و ۲۴ سنت است. بهای معاملات این بازار روز گذشته تا مرز ۱۸۹۷ دلار و ۱۶ سنت صعود کرده بود که بالاترین قیمت از سپتامبر سال ۲۰۱۱ بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۸۸۴ دلار و ۶۰ سنت رسید.

قیمتها از شروع هفته جاری تابحال بیش از چهار درصد رشد کرده و طلا در راه طولانیترین روند افزایشی از اواخر سال ۲۰۱۱ تابحال قرار گرفته است.

به گفته ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارشد بازار در شرکت دیلی فارکس، طلا هفته بسیار انفجاری داشت. عامل افزایش قیمت این فلز ارزشمند، معرفی تدابیر محرک مالی بیشتر در اتحادیه اروپا و صحبت درباره دور جدیدی از بسته کمک مالی در آمریکا است. نرخهای بهره واقعی بالاتر نمی روند و واکنش احتمالی به این وضعیت، افزایش تورم خواهد بود.

طلا در شرایط ناملایمات اقتصادی و سیاسی پناهگاه امن دارایی بشمار می رود و با افزایش تقاضای سرمایه گذاری روبرو می شود.

بر اساس گزارش رویترز، عامل دیگری که از افزایش قیمت طلا حمایت کرد، ضعف شاخص دلار آمریکا بود که نزدیک به پایینترین حد خود در دو سال اخیر ایستاد.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی نمود هر اونس طلا ممکنست حمایت در محدوده ۱۸۸۰ دلار را تست کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره با ۰.۵ درصد کاهش، به ۲۲ دلار و ۶۰ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۱ درصد رشد کرد و در ۹۰۶ دلار و ۴۱ سنت ایستاد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد افزایش، به ۲۱۴۲ دلار و ۲۵ سنت رسید.

منبع:

1399/05/03
21:51:36
5.0 / 5
2925
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
فوری خرید