به همت محققان پژوهشگاه مواد و انرژی صورت می گیرد

شناسایی و تعیین كاربرد معادن جدید كشور

شناسایی و تعیین كاربرد معادن جدید كشور

پژوهشگران پژوهشگاه مواد و انرژی معادن جدید را شناسایی كرده و جهت تعیین كاربرد آن، این مواد را مورد بررسی و آزمایش قرار می دهند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، دکترحسین نورانیان، عضو هیئت علمی پژوهشکده سرامیک پژوهشگاه مواد و انرژی با بیان این خبر اظهار داشت: در پژوهشگاه مواد و انرژی پروژه های قراردادی مختلفی در مورد شناسایی و تعیین کاربرد مواد معدنی جدید انجام می گیرد که در این خصوص اخیراً یک نمونه از این مواد معدنی در حوالی تهران به نام معدن واوند ارجمند فیروزکوه در مقیاس آزمایشگاهی مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: باتوجه به نتایج آزمون های انجام شده، معدن واوند ارجمند فیروزکوه در صورت فرآوری مناسب می تواند پتانسیل کاربرد بعنوان فیلر در صنایع پلیمری تیره رنگ، صنایع سیمان، محصولات پایه سیمانی و یا به همراه دیگر مواد معدنی در مصالح ساختمانی سرامیکی را داشته باشد.

برمبنای اعلام وزارت علوم، بگفته مجری این طرح، باتوجه به نزدیکی این معدن به تهران و حجم ذخیره زیاد آن، در صورت سرمایه گذاری و به کارگیری آن در مقیاس نیمه صنعتی و سپس صنعتی می تواند علاوه بر کارآفرینی، ایجاد ارزش افزوده مناسبی داشته باشد.
1399/05/20
14:19:08
5.0 / 5
2766
تگهای خبر: صنایع , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
فوری خرید