چین هشدار داد

آلودگی گوشت مرغ منجمد برزیلی به كرونا

آلودگی گوشت مرغ منجمد برزیلی به كرونا

فوری خرید: به دنبال مثبت شدن تست آلودگی بالهای مرغ منجمد برزیلی به ویروس كرونا، دولت محلی به مصرف كنندگان در شهر شنزن هشدار داد در هنگام خرید غذای منجمد وارداتی احتیاط كنند.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، بنظر می رسد نمونه مثبت اعلام شده از سطح گوشت بوده در صورتیکه موارد قبلی که آلودگی آنها به ویروس کرونا مثبت اعلام شده بود مربوط به سطح بسته بندی غذای دریایی منجمد وارداتی در چین بودند.

طبق اطلاعات به ثبت رسیده، این گوشت منجمد از کارخانه "اورورا الیمنتوس" از ایالت جنوبی سانتا کاتارینا وارد شده است.

در بیانیه دولت محلی آمده است که تست آلودگی به کرونای افرادی که با این محصول در تماس بوده اند و تسهای محصولات مرتبط همگی منفی بوده است. با این وجود از مصرف کنندگان خواسته شده است در هنگام خرید محصولات غذایی و دریایی منجمد وارداتی احتیاط کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تست آلودگی به ویروس کرونای سه نمونه بسته بندی غذای دریایی منجمد وارداتی در یانتای که شهری شمالی در استان شاندونگ است، مثبت اعلام گردید. تلویزیون دولتی روز چهارشنبه اعلام نمود آزمایش سطح بسته بندی میگوی منجمد اکوادوری در رستورانی در ووهو از نظر آلودگی به ویروس کرونا مثبت بوده است.

وزارت کشاورزی برزیل از مقامات چین خواهان اطلاعات برای کمک به روشن شدن مسئله آلودگی این محصول به ویروس کرونا شده است. این وزارتخانه با اشاره به گزارشهای فائو و سازمان جهانی بهداشت، تاکید کرده که هیچ مدرک علمی درباره انتقال کووید ۱۹ بوسیله بسته بندی غذای منجمد وجود ندارد. همین طور بر اجرای پروتکلهای سخت گیرانه در زمینه سلامت مواد غذایی تاکید کرده است.
سازمان جهانی بهداشت روز پنج شنبه اعلام نمود هیچ شواهدی از انتشار ویروس کرونا بوسیله غذا یا بسته بندی غذا مشاهده نکرده است و از مردم خواست نگران وارد شدن ویروس به زنجیره غذایی نباشند.

منبع:

1399/05/24
15:47:25
5.0 / 5
2724
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید