نماینده دشتستان:

عوارض صادرات خرما برداشته شد

عوارض صادرات خرما برداشته شد

به گزارش فوری خرید بوشهر نماینده دشتستان با ابراز امیدواری برای بهبود وضعیت بازار خرما، اظهار داشت: عوارض صادرات خرما برداشته شده است و ‏‬ برگشت پول صادركنندگان با ارز آزاد صورت خواهد گرفت كه تاثیر خوبی در تسهیل صادرات خرما دارد.


ابراهیم رضایی در نشست با نخل داران و فعالان حوزه خرما اظهار نمود: من با افتخار یک کشاورززاده هستم و در همین نخلستان ها، کشاورزی را به صورت سنتی آموخته ام و باید از بنده انتظار بیشتری برای رفع مشکلات نخل و خرما داشته باشید.
وی بیان نمود: یکی از دستور کارهای مهم و اصلی بنده در این دوره نمایندگی ساماندهی بازار خرما و بهبود وضعیت معیشت نخلداران است که تعداد زیادی از مردم شهرستان از این طریق امرار و معاش می کنند.
نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت توسعه زیرساخت های نگهداری، صنایع تبدیلی و تکمیلی و بسته بندی خرما در دشتستان افزود: از همه فعالان این عرصه حمایت خواهیم کرد و برای رفع نیازها از همه ظرفیت و توان خود استفاده می نماییم.
وی با اشاره به اینکه خرمای دشتستان باید در همین شهرستان بسته بندی و توزیع و صادر شود، خاطرنشان کرد: با این اقدامات علاوه بر سود بیشتری که نصیب کشاورزان می شود، شاهد بهبود وضعیت اشتغال در میان جوانان دشتستان هم خواهیم بود.
رضایی به پیگیری های خود برای احیای اداره کل نخیلات در وزارت جهاد کشاورزی اشاره نمود و افزود: با ایجاد تشکیلات خرما شاهد تمرکز بیشتری بر امور مربوط به نخل و خرما خواهیم بود و اتفاقات بهتری روی خواهد داد.
نماینده دشتستان به حذف عوارض صادرات خرما اشاره نمود و اضافه کرد: مشکل صادرکنندگان برای ارز برگشتی به کشور هم حل شده است و ارز با نرخ آزاد وارد کشور می شود که مجموعه این اقدامات سبب تسهیل در صادرات و افزایش قیمت خرما خواهد شد.
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نسبت به خرما و بازار آن خوشبین هستیم و امیدواریم که شاهد وضعیت بهتری طی روزهای آینده در این حوزه باشیم.
وی با اشاره به اینکه شرکت های بسته بندی در سطح شهرستان باید فعال تر شوند، از کوشش برای فعال شدن واحدهای راکد اطلاع داد و افزود: توسعه سردخانه ها هم نقش مهمی در نگهداری بهتر محصول خواهد داشت.
رضایی تصریح کرد: خرما جزو کالاهای اساسی نیست و افزایش قیمت آن نگرانی ندارد. مطالبه و درخواست ما این است که خرما سال جاری با قیمت مقبول و منطقی به فروش برسد.
منبع:

1399/06/08
21:55:07
5.0 / 5
2445
تگهای خبر: بازار , صادرات , صنایع , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
فوری خرید