از بازار خودرو چه خبر؟ بعلاوه آخرین قیمت پرتیراژها

از بازار خودرو چه خبر؟ بعلاوه آخرین قیمت پرتیراژها

به گزارش فوری خرید به قول رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران، بعد از چند روز تعطیلات و ایام سوگواری، در چندساعتی كه امروز(دوشنبه) بازار خودرو باز شده است، قیمت ها نسبت به قبل از تعطیلات تغییر چندانی نداشته است اما این در شرایطی است كه از آغاز ماه جاری به علت نوسانات قیمت ارز، روند قیمتی در بازار خودرو هم افزایشی بوده است.


سعید موتمنی در گفتگو با ایسنا، در ارتباط با آخرین وضعیت بازار خودرو اظهار نمود: با عنایت به این که تنها چند ساعتی است که بعد از چند روز تعطیلی بازار فعال گشته است، قیمت ها فعلا همان قیمت های روز چهارشنبه و پنجشنه هفته گذشته است و در حقیقت طی روزهای پیش رو می توان به صورت دقیق تر وضعیت بازار خودرو را بررسی کرد؛ اما در طول چند هفته اخیر، بررسی روند قیمتی بازار نشان می هد قیمت ها افزایشی پیش رفته اند که این مورد (روند افزایشی قیمت ها در بازار خودرو) به نوسان نرخ ارز در داخل برمی گردد.
رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران- ضمن تاکید براینکه با کاهش نرخ ارز قیمت خودرو هم پایین خواهد آمد، افزود: از طرفی روند قیمت ها به میزان عرضه هم بستگی دارد؛ چنانچه عرضه به بازار به میزان کافی صورت می گرفت، هیچ گاه این اختلاف های فاحش میان قیمت های کارخانه و بازار ایجاد نمی شد. این در شرایطی است که هم اکنون فروشنده در بازار خیلی کم است و در عین حال خریدار هم وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: افرادی که خودرو از کارخانه تحویل گرفته یا دارندگان خودرو، با کوچکترین نوسان نرخ ارز، خودرو های خویش را به امید قیمت های بالاتر نمی فروشند و خیلی از خریداران هم با عنایت به افزایش قیمت ها، از خرید اجتناب می کنند و خرید و فروش در بازار به شدت کاهش یافته است؛ مگر افرادی که نیاز فوری به خودرو داشته باشند که تعداد آنها هم بسیار محدود است.
طیق اعلام این مقام صنفی، آخرین قیمت خودرو های پرتیراژهای داخلی در بازار امروز (دوشنبه) به شرح زیر است:
در محصولات گروه صنعتی ایران خودرو، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به ارزش ۲۰۴ میلیون تومان و بعد از آن پژو ۲۰۶ صندوقدار با قیمت ۱۹۸ میلیون تومان گران ترین خودرو ها هستند.
در بازار امروز هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲، ۱۶۹ میلیون تومان، پژو پارس ۱۸۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵GLX و سمند LX هم نیز به تریب ۱۵۱ میلیون و ۱۵۲ میلیون تومان قیمت دارند.
در گروه سایپا هم دستگاه تیبا ۹۷ میلیون تومان و تیبا ۲ هم ۱۱۱ میلیون تومان قیمت گذاری شده اند. ساینا هم ارزشی ۱۱۲ میلیون تومانی دارد.
علاوه براین باتوجه به اینکه ۱۰ روزی است خانواده پراید شماره گذاری نمی شوند، هم اکنون سایپا ۱۱۱، ۹۵ میلیون تومان، سایپا ۱۳۱ حدود ۸۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سایپا ۱۳۲ هم ۸۴ میلیون تومان تعیین قیمت شده اند.1399/06/11
10:00:55
5.0 / 5
2401
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
فوری خرید