امروز؛ آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده بهار

پرداخت مالیات با چك چه شرایطی دارد؟

پرداخت مالیات با چك چه شرایطی دارد؟

به گزارش فوری خرید طبق اعلام سازمان امور مالیاتی كشور، مؤدیان مالیاتی تا آخر امروز فرصت دارند تا اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره بهار را ارائه نمایند كه در این راستا، این سازمان شرایط پرداخت بدهی مالیاتی با عرضه چك را هم اعلام نموده است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، به دنبال شیوع کرونا و خساراتی که این ویروس بر اقتصاد کشور به خصوص کسب وکارها وارد کرد، باعث شد تا اجرای قوانین مالیاتی در تیرماه به شهریورماه موکول گردد بنابراین، موعدهای مقرر در قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات برارزش افزوده نسبت به تسلیم اظهارنامه های مالیاتی و رسیدگی های مالیاتی به مدت دو ماه تمدید گردید که مهلت عرضه اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده از ۱۵ تیرماه به ۱۵ شهریورماه موکول شد.
در این حوزه، مؤدیان موردنظر تا آخر امروز فرصت دارند تا با رفتن به سامانه مالیات بر ارزش افزوده به نشانی evat.ir اظهارنامه مالیاتی خویش را به صورت الکترونیکی تسلیم و مالیات متعلقه را پرداخت کنند.
طبق اخطار سازمان امور مالیاتی، فعالان اقتصادی در صورت عدم عرضه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی، علاوه بر محرومیت از تسهیلات و معافیت مالیاتی، مشمول جرایم قانونی غیرقابل بخشش خواهند شد.
در این بین، لازم است تا مؤدیان بدانند که مالیات بر ارزش افزوده، مالیات غیر مستقیمی است که بر تفاوت بین ارزش کالاها و خدمات عرضه شده با ارزش کالاها و خدمات خریداری یا تحصیل شده در یک دوره معین وضع می شود و نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال ۱۳۹۸ همچنان ۹ درصد که شامل ۶ درصد مالیات و ۳ درصد عوارض است.
در صورتیکه آنها بخواهند بدهی مالیاتی خویش را با عرضه چک پرداخت کنند، باید چک رمزدار و قبوض الکترونیکی سه رقم آخر مبلغ صفر بوده و به بالا گرد شود که مبالغ گرد شده بعنوان طلب مؤدی منظور و در هنگام صدور برگ قطعی تسویه می شود. همچنین، باید در صورت عرضه چک تضمینی به منظور پرداخت بدهی مالیاتی نسبت به صدور قبض نقدی از راه سامانه مالیات برارزش افزوده اقدام و قبض صادر شده را همراه چک مذکور جهت وصول به بانک ارائه نمایند.
در آخر این دسته از مؤدیان باید بدانند که با ثبت الکترونیکی اظهارنامه به امضای دیجیتال یا پرداخت کل مبلغ ابرازی در موعد مقرر نیازی به رجوع حضوری جهت عرضه نسخه چاپی به واحد خدمات مؤدیان نخواهد بود.1399/06/14
08:43:20
5.0 / 5
2426
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
فوری خرید