چرخ رونق شهرك های صنعتی نوبران و غرق آباد روی دست انداز

چرخ رونق شهرك های صنعتی نوبران و غرق آباد روی دست انداز

مركزی مدیرعامل یك واحد تولیدی در نوبران، تامین برق را مهمترین زیرساخت مورد نیاز برای ایجاد و توسعه صنایع در شهرك های صنعتی نوبران و غرق آباد دانست و اظهار داشت: جهش تولید با تامین برق صنایع مستقر در این شهرك ها محقق خواهد شد.محمد کریمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار نمود: هم اکنون در سه واحد تولیدی این شرکت که در عرصه تولید پاستیل، آدامس و نوشیدنی در شهرک صنعتی نوبران فعالیت دارند برای حدود ۲۵۰ نفر اشتغال مستقیم به وجود آمده و در صورت تامین زیرساخت های مورد نیاز شهرک صنعتی نوبران، برای افزون بر هزار نفر فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد شد.

وی تامین زیرساخت های مورد نیاز شهرک صنعتی نوبران را یک لزوم برای توسعه واحدهای تولیدی و صنعتی دانست و اضافه کرد: راه اندازی پست ۶۳ کیلوولت و حل مشکل برق می تواند برای بیش از ۱۰ هزار نفر فرصت شغلی جدید در این شهرک به وجود آورده و تامین برق مورد نیاز می تواند این شرکت را به یک مجتمع غذایی بزرگ استان مرکزی تبدیل کند.

وی در ادامه اظهار داشت: با پیگیری های استاندار استان مرکزی، فرماندار ساوه و شرکت شهرک های صنعتی استان بخش عمده ای زیرساخت های شهرک تامین شده و استاندار مرکزی در یکی از جلسات ستاد تسهیل تولید، راه اندازی پست ۶۳ کیلوولت جهت تامین برق شهرک صنعتی نوبران و روستاهای اطراف را مصوب کرد که گامی باارزش در امتداد توسعه پایدار بخش نوبران خواهد بود و در یادها خواهد ماند؛ پس باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری برای تحقق جهش تولید، لزوم بهره برداری از این پست برق امسال منویات مقام معظم رهبری را برای جهش واقعی تولید و ایجاد حجم عظیمی از فرصت های شغلی تسریع خواهدنمود.

کریمی اضافه کرد: با پیگیری های دولتی و مشارکت سرمایه گذاران می توان واحدهای صنعتی و تولیدی راکد و غیرفعال را خریداری و به یک واحد تولیدی تبدیل و صنعت و تولید را در آن منطقه احیا کرد. خوشبختانه در شهرک صنعتی نوبران نیز این آمادگی از طرف گروه صنعتی گلرنگ وجود دارد که مانند سه واحد تولیدی که الان وارد چرخه تولید شده و احیا شدند واحدهای صنعتی و تولیدی راکد دیگر به شرط تامین برق خریداری و احیا شود.

مدیرعامل شرکت صنایع غذایی ماسترفوده با تاکید بر اینکه سرعت بخش خصوصی با اقدامات دولتی همخوانی ندارد، اظهار داشت: فاز جدید پروژه این شرکت در شهرک صنعتی نوبران همزمان با دهه فجر امسال وارد چرخه تولید خواهد شد و فعالیت ها به سرعت در حال انجام می باشد، اما زمان دقیق تامین برق باوجود مصوبات و تعیین پیمانکار، مبهم است. ابهام در زمان تامین زیرساخت های در رابطه با برق در شهرک صنعتی نوبران به حدی است که احتمال دارد بعد از افتتاح فاز اول از پنج فاز توسعه این مجتمع، آغاز راه اندازی چهار فاز بعدی با تاخیر مواجه شود.

وی به نوسانات برق در این منطقه به ویژه بافت روستایی بخش نوبران اشاره نمود و اضافه کرد: نوسانات برقی و افت ولتاژ نه فقط برای صنعت مشکل ساز است، بلکه در بعضی موارد سبب بروز لطمه در لوازم برقی ساکنین بخش نیز می شود، پس راه اندازی پست برق در شهرک صنعتی نوبران، علاوه بر اینکه مانع بزرگ پیش روی سرمایه گذاری و تولید را از بین خواهد برد و انگیزه بخش خصوصی را برای رونق تولید دوچندان خواهد کرد، عاملی برای جلوگیری از نوسانات برقی در این بخش نیز خواهد شد.

این فعال در صنعت مواد غذایی کشور، اشاره کرد: بدیهی است که راه اندازی این پست برق بار مالی بسیاری را به دولت تحمیل می کند، اما باید اظهار داشت که برخورداری از این نعمت زیرساختی علاوه بر ایجاد فرصت های شغلی فراوان، مانع از مهاجرت جوانان این منطقه و نیروی کار به نقاط دیگر می شود.

وی افزود: بر طبق اعلام آموزش و پرورش نوبران با رونق تولید در واحدهای تولیدی شهرک صنعتی نوبران آمار دانش آموزان این منطقه به سبب مهاجرت از سایر نقاط به نوبران افزایش یافته و در سال تحصیلی جدید به سبب افزایش جمعیت دانش آموزی ۱۲ معلم دیگر به مجموعه آموزش و پرورش اضافه شده است.

کریمی اضافه کرد: دو شهرک صنعتی نوبران و غرق آباد به سبب موقعیت سوق الجیشی خود(نزدیکی به پایتخت، برخورداری از راه های مواصلاتی مناسب، نزدیکی به راه آهن غرب و واقع شدن در مرکز جمعیتی کشور)، همین طور بهره مندی از ۱۶ سال معافیت مالیاتی، پتانسیل بالایی برای جذب سرمایه گذاران و صنعتگران کشور دارند و شهرک صنعتی نوبران با مساحتی بیش از ۱۰۰ هکتار می تواند محلی برای اشتغال مستقیم ۱۰ هزار ایرانی باشد.
1399/06/24
13:56:43
5.0 / 5
2441
تگهای خبر: خرید , خصوصی , دولتی , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
فوری خرید