گزارش فوری خرید

تداوم رشد قیمت كالاهای اساسی

تداوم رشد قیمت كالاهای اساسی

به گزارش فوری خرید گزارش مركز آمار نشان می‎دهد رشد قیمت كالاهای اساسی همچنان ادامه دارد به نحوی كه در شهریور ۹۹، قیمت حمل و نقل، ۸.۴ درصد و قیمت شیر، پنیر و تخم مرغ، ۶.۸ درصد افزایش یافته است.


به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، مرکز آمار ایران، گزارش تورم شهریور ۹۹ را منتشر نمود. بر طبق این گزارش نرخ تورم سالانه شهریور ماه ۱۳۹۹ برای خانوارهای کشور به ۲۶.۰ درصد رسیده که نسبت به نرخ تورم مرداد ۹۹، ۰.۲ واحد درصد افزایش نشان داده است. هم چنین نرخ تورم سالانه برای خانوارهای شهری و روستایی به ترتیب ۲۶.۱ درصد و ۲۵.۴ درصد است که برای خانوارهای شهری ۰.۲ درصد افزایش و برای خانوارهای روستایی بدون تغییر بوده است. دامنه تغییرات نرخ تورم سالانه در شهریور ماه ۱۳۹۹ برای دهک های مختلف هزینه ای هم از ۲۳.۴ درصد برای دهک اول تا ۲۹.۹ درصد برای دهک دهم است. لازم به ذکر است منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد قیمت در یک سال منتهی به ماه مربوطه، نسبت به دوره مشابه پیش از آن است.
بر اساس این گزارش در شهریور ۹۹، میانگین قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار کشور ۳.۶ درصد از مرداد ۹۹ بیشتر بوده است که بیشترین افزایش قیمت مربوط به قیمت حمل و نقل با رشدی ۸.۴ درصدی است. در گروه خوراکی ها و آشامیدنی ها نیز، قیمت شیر، پنیر و تخم مرغ ۶.۸ درصد و قیمت گوشت ماهی ۶.۶ درصد نسبت به ماه گذشته رشد داشته است. همینطور کمترین افزایش قیمت در شهریور ۹۹ نسبت به مرداد ۹۹، مربوط به قیمت میوه و خشکبار با رشد ۰.۸ درصدی و قیمت گوشت قرمز با رشد ۱ درصدی بوده است. این گزارش نشان داده است که در مقایسه قیمت کالاها و خدمات مصرفی شهریور ۹۹ نسبت به شهریور ۹۸، قیمت حمل و نقل، رشدی ۸۰.۸ درصدی، قیمت میوه و خشکبار رشدی ۴۷.۵ درصدی و قیمت نان و غلات رشدی ۴۵.۲ درصدی داشته است.


منبع:

1399/07/03
23:01:19
5.0 / 5
2342
تگهای خبر: خدمات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
فوری خرید