پرداخت تسهیلات بانكی به صنعت و معدن حدود ۲ برابر شد

پرداخت تسهیلات بانكی به صنعت و معدن حدود ۲ برابر شد

به گزارش فوری خرید جدید ترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان داده است كه تسهیلات پرداخت شده از جانب بانك ها به بخش صنعت و معدن در پنج ماهه اول سال جاری ۹۳.۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار در چهار ماهه اول سال جاری ۳۱.۸ درصد از کل تسهیلات پرداختی از جانب بانک ها و موسسات اعتباری، معادل ۱۱۶ هزار و ۴۱۰ میلیارد تومان به بخش صنعت و معدن پرداخت شده که نسبت به پرداخت حدود ۶۰ هزار و ۲۵۵ میلیارد تومان در مدت مشابه سال قبل ۹۳.۲ درصد افزایش یافته است.
البته در این زمان بخش خدمات با اختصاص ۳۷.۴ درصد از کل این تسهیلات به خود، بیشترین تسهیلات بانکی را دریافت کرده است؛ به صورتی که بخش خدمات در چهار ماهه اول سال جاری ۱۳۷ هزار و ۹۰ میلیارد تومان تسهیلات از جانب بانک ها و موسسات اعتباری دریافت کرده که نسبت به مبلغ ۸۸ هزار و ۷۵۵ میلیارد تومان در مدت مشابه سال قبل ۵۴.۵ درصد افزایش داشته است.
افزایش ۹۰ درصدی تسهیلات پرداختی به بخش بازرگانی
بخش بازرگانی هم با اختصاص ۲۰.۲ درصد از کل این تسهیلات به خود، در رتبه سوم قرار دارد؛ به صورتی که بخش بازرگانی در چهار ماهه اول سال جاری ۷۴ هزار و ۶۴ میلیارد تومان تسهیلات از جانب بانک ها و موسسات اعتباری دریافت کرده که نسبت به مبلغ ۳۸ هزار و ۹۳۹ میلیارد تومان در مدت مشابه سال قبل ۹۰.۲ درصد افزایش داشته است.
در این میان بخش مسکن و کشاورزی با تخصیص ۷.۳ و شش درصد از کل تسهیلات پرداختی از جانب بانک ها و موسسات اعتباری به خود، کمترین تسهیلات را در این زمان دریافت نمودند. البته تسهیلات پرداختی به این دو بخش به ترتیب ۴۸.۷ و ۷۳.۳ درصد نسبت به پنج ماهه اول سال قبل افزایش داشته و به ۲۶ هزار و ۶۹۷ میلیارد و ۲۱ هزار و ۸۹۳ میلیارد تومان رسیده است.1399/07/06
18:42:30
5.0 / 5
2469
تگهای خبر: خدمات , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید