با حكم رییس جمهور؛

علیرضا رزم حسینی بعنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت انتخاب شد

علیرضا رزم حسینی بعنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت انتخاب شد

به گزارش فوری خرید رئیس جمهور با استناد به اصول 87 و 133 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با توجه به رای اعتماد روز سه شنبه 8 مهر ماه مجلس شورای اسلامی، طی حكمی آقای علیرضا رزم حسینی را بعنوان «وزیر صنعت، معدن و تجارت» منصوب نمود.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، متن حکم حجت الاسلام والمسلمینحسن روحانی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای علیرضا رزم حسینی
با استناد به اصول هشتاد و هفتم و یکصد و سی و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با توجه به رأی اعتماد مورخ هشتم مهر مجلس شورای اسلامی، جناب عالی به سمت «وزیر صنعت، معدن و تجارت» منصوب می شوید تا با به کارگیری همه استعداد و صلاحیت خویش و استفاده از مدیران شایسته، در پیشبرد برنامه دولت دوازدهم و اولویت ها و مأموریت های ابلاغی رئیس جمهور اقدام نمایید.
امید است با اتکال به خداوند متعال، در هماهنگی با هیأت محترم وزیران و با حرکت در راه اعتدال و رعایت کامل «منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید» در انجام شایسته وظایف قانونی و تحقق اهداف «آزادی، امنیت، آرامش و پیشرفت» و خدمت به اسلام و ملت شریف ایران موفق باشید.

اولویت برنامه های رزم حسینی در وزارت صنعت، معدن و تجارت
همچنین رئیس جمهور در پیوست حکم انتصاب علیرضا رزم حسینی بعنوان وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت 35 اولویت عمومی و اختصاصی این وزارت خانه را به وی ابلاغ نمود.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این پیوست و در تعیین اولویت های تخصصی وزارت صنعت، معدن و تجارت در آخرین سال فعالیت دولت دوازدهم، برنامه ریزی برای توسعه اشتغال مولد در بخش های تولیدی و خدماتی، توانمندسازی بخش خصوصی و ارتقاء فضای رقابتی و امنیت سرمایه گذاری در محیط کسب و کار و مقررات زدایی به منظور تسهیل شروع و فعالیت کسب و کارهای خصوصی را همچون اولویت های اصلی این وزارت خانه تعیین کرد.
رئیس جمهور همینطور تنظیم قاعده مند و پیشبینی پذیر بازار محصولات اساسی، توانمندسازی شرکت های تجاری، دگرگونی اساسی در نظام خرده فروشی و واسطه گری با استفاده از فعالیتهای دانش بنیان، کوشش برای تحقق رشد بیشتر از 15 درصد در صادرات غیرنفتی طی ماه های باقیمانده از دولت دوازدهم، ارتقاء سهم و نقش فعالیتهای معدنی در تولید ناخالص داخلی را از دیگر اولویت های مهم این وزارت خانه برشمرد.
روحانی وزیر جدید صمت را مکلف کرد، توسعه فناوری و نوآوری در سطح بنگاه های اقتصادی و افزایش رقابت پذیری از راه ارتقاء همکاریهای بین المللی میان شرکت های داخلی با شرکت های پیشروی خارجی، هماهنگی های لازم با وزارت جهاد کشاورزی برای تأمین مواد غذایی مورد نیاز در بازار و توجه ویژه به معیشت و کاهش تورم بر مردم، برنامه ریزی و اقدام جدی در جهت کاهش قاچاق کالا با همکاری دستگاه های ذیربط بخصوص گمرک جمهوری اسلامی ایران و پیشگیری از واردات محصولات و کالاهایی که امکان تولید آن در داخل فراهم است را هم در اولویت های اصلی خود در این وزارت خانه قرار دهد.1399/07/08
23:54:37
5.0 / 5
2688
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بازار , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فوری خرید