بازدید وزیر جهاد كشاورزی از مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی خراسان جنوبی

بازدید وزیر جهاد كشاورزی از مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی خراسان جنوبی

به گزارش فوری خرید خراسان جنوبی وزیر جهاد كشاورزی از مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی استان بازدید نمود.


کاظم خاوازی، امروز یکشنبه ۱۳ مهر در جریان سفر دو روزه خود به استان که از ساعاتی قبل آغاز شد، به بازدید از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان خوسف رفت.

هدف از این بازدید، رصد شرایط موجود، آشنایی با ظرفیت های تحقیقاتی این مرکز و بررسی راه های توسعه خدمات به کشاورزان در این مرکز بود.

مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان، یک سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در شهر خوسف است و تدوین اطلس ذخایر ژنتیکی محصولات باغی، معرفی ژنوتیپ های برتر گل محمدی بر مبنای عملکرد مطلوب گل، راه اندازی نخستین باغ الگویی متراکم پیوندی عناب در کشور، بررسی اثر مقادیر آب آبیاری در دو روش آبیاری قطره ای و شیاری بر عملکرد هندوانه و... از مهم ترین دستاوردهای پژوهشگران این مرکز است.

به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، این مرکز در سال ۱۳۸۲ و با هدف پژوهش و تحقیق بر روی محصولات کشاورزی و دامی استان تأسیس شده است.

خاوازی وزیر جهاد کشاورزی از مجتمع گلخانه ای محمدیه خوسف بازدید نمود. این مجتمع در ۳۰ هکتار به بهره برداری رسیده که طرح توسعه آن با مساحت ۱۵ هکتار در حال انجام می باشد.

تعداد ۳۰ واحد فعال در این مجتمع اشتغال زایی ۱۶۰ نفر را فراهم نموده است. در این مجتمع محصولاتی از قبیل خیار، گوجه فرنگی، فلفل، نشاء، قارچ و آلوئه ورا تولید می شود.

در ادامه وزیر جهاد کشاورزی و هیأت همراه از واحد گلخانه ای که با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد ریال در سال ۹۷ راه اندازی شده هم بازدید نمودند. سطح زیر کشت این گلخانه ۲ هزار و ۵۰۰ متر به روش هیدروپونیک بوده که ۳۰ تن در سال تولید دارد.


خاوازی در ادامه از مجتمع پرورش شتر مرغ بنیاد تعاون زندانیان بیرجند بازدید کرد.

در این مجتمع ۳۰۰ قطعه شترمرغ مولد و ۵۰۰ قطعه شترمرغ گوشتی با اشتغال زایی ۵۰ نفر و سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد ریال پرورش داده می شود. تبدیل شدن به بزرگترین مزرعه پرورش شترمرغ شرق کشور از اهداف مهم این طرح است.


منبع:

1399/07/13
21:26:17
5.0 / 5
2331
تگهای خبر: خدمات , كشاورزی , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فوری خرید