معاون بهره برداری شركت ذوب آهن:

نیمی از محصولات ذوب آهن صادر می شود

نیمی از محصولات ذوب آهن صادر می شود

اصفهان معاون بهره برداری شركت ذوب آهن اظهار داشت: با وجود شرایط تحریمی كشور، یكی از استدلال های ذوب آهن جهت رعایت استانداردهای ملی و جهانی این است كه حالا بین ۴۰ تا ۵۰ درصد محصولات این شركت صادر می شود.مهرداد تولائیان در گفتگو با ایسنا، در مورد کیفیت تولیدات ذوب آهن و رعایت استانداردها در این شرکت، اظهار نمود: تمام محصولات ذوب آهن که پروفیل های طویل شامل میلگرد، انواع تیرآهن، نبشی، ناودانی، آرک ها و میلگردهای صنعتی و ریل است، مطابق استانداردهای ایران و جهان تولید می شود.

وی با تاکید بر اینکه هیچ یک از محصولات ذوب آهن اصفهان بدون رعایت استانداردهای ملی تولید نمی گردد، اظهار داشت: حتی اگر مشتری، سفارشی مغایر با این استانداردها داشته باشد، برند ذوب آهن چنین محصولی را تولید نمی کند، چونکه همواره افق این شرکت تولید محصولات صادراتی است.

معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن با اشاره به اینکه رعایت استانداردها در تولیدات قطعا مشمول هزینه های بالاتری در مجموعه های صنعتی همچون ذوب آهن است، خاطرنشان کرد: در این شرایط با افزایش هزینه های تولید، از تولید محصولات با کیفیت پایین خودداری می نماییم.

وی با انتقاد بر اینکه متاسفانه در کشور تمام محصولات صنعتی استاندارد نیستند، اظهار داشت: بعنوان مثال شاخصهای استاندارد در تمام پروفیل های طبیعی موجود در بازار رعایت نمی گردد و به تبع قیمت این محصولات پایین تر است که باعث رقابت غیرمنصفانه ای در بازار می شود.

تولائیان خاطرنشان کرد: اگر تمام تولیدات کشور کارخانجات کشور مطابق با استانداردهای ملی باشد و از صنایع پیشرو در این حوزه که برای برند خود هزینه می کنند، حمایت شود، وضعیت رقابت در بازار منصفانه خواهد شد، اما هم اکنون این حمایت فراگیر نیست، در صورتی که سازمان ملی استاندارد در این حوزه باید دقت بیشتری داشته باشد و از طرفی اطلاع رسانی مردم نقش مهمی در تولید محصولات کیفی استاندارد دارد.

وی توضیح داد: آمار بالای تلفات برخی حوادث طبیعی کشور همچون زلزله و سیل در مقایسه با سایر کشورها ناشی از عدم رعایت استانداردها است.

معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن تصریح کرد: با وجود شرایط تحریمی کشور، یکی از استدلال های ذوب آهن جهت رعایت استانداردهای ملی و جهانی این است که حالا بین ۴۰ تا ۵۰ درصد محصولات این شرکت صادر می شود.

وی خاطرنشان کرد: به علت اینکه افق چشم انداز ذوب آهن نه صرفاً بازار داخل، بلکه صادرات است، این شرکت علاوه بر استانداردهای ملی، استانداردهانی جهانی را رعایت می کند.

تولائیان با تاکید بر اینکه افق بلندمدت ذوب آهن صادرات تمام محصولاتش است، اظهار داشت: با توجه به نیاز کشور و دستورات سازمان های بالادستی ماهیانه حدود ۵۰ درصد تولیدات ذوب آهن در داخل مصرف و بقیه صادر می شود.

وی با اشاره به اینکه استاندارد ریل، آخرین استانداردی کسب شده از جانب ذوب آهن اصفهان بود، توضیح داد: شرکت ذوب آهن اصفهان استاندارد ملی ایران را در بحث ریل به دست آورد، چونکه مصرف کننده داخلی اطمینان یابد که این محصول مطابق استاندارد ملی تولید می شود.

معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن با اشاره به اینکه استاندارد ملی برپایه استانداردهای جهانی تدوین و تنها مطابق با معیارهای داخلی بومی سازی می شود، اظهار داشت: با توجه به قراردادهای سنگین تحویل ریل برای پروژه های ریلی مختلف کشور، هم اکنون دلیل صادر نشدن ریل ذوب آهن، تأمین نیاز داخل است چونکه همچنان مشتری داخلی داریم.

وی با تاکید بر اینکه تا اوایل سال آینده اولویت ذوب آهن تأمین قراردادهای داخل در بحث ریل است، اظهار نمود: با عنایت به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص توسعه حمل و نقل ریلی کشور، هم اکنون تمرکز ذوب آهن تحویل سفارشات داخل است، اما به محض کاهش این سفارش ها، قطعا صادرات ریل خواهیم داشت، چونکه تولید ریل ذوب آهن مطابق استانداردهای جهانی است.
1399/07/27
11:54:13
5.0 / 5
2012
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
فوری خرید