در گفت وگو با فوری خرید اعلام شد

جلسات تأمین مالی ۴۰۰ بنگاه از بازار سرمایه در دستور كار

جلسات تأمین مالی ۴۰۰ بنگاه از بازار سرمایه در دستور كار

به گزارش فوری خرید معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام نمود كه كلیه طرح های نیمه تمام بالای ۶۰ درصد، جهت تأمین مالی از محل بازارسرمایه از راه پیام كوتاه هدایت شده اند كه از این میان، ۴۰۰ بنگاه، مجموعاً با سرمایه گذاری حدود ۳۸۰۰ میلیارد تومان و اشتغال ۱۲هزار نفر ابراز تمایل كرده اند و جلسات تأمین مالی با این بنگاه ها در دستور كار است.


سعید زرندی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: هم اکنون از بین ۶۸ هزار و ۲۵۲ طرح صنعتی و معدنی تا آخر نیمه اول مهر ماه، ۱۷ هزار و ۳۶۶ طرح پیشرفت فیزیکی بیشتر از ۶۰ درصد دارند و سرمایه و اشتغال این طرح های با بیشتر از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی هم ۲۴۴ هزار میلیارد تومان و ۶۴۹ هزار نفر است. همینطور ۱۳ هزار و ۹۱۱ واحد تولیدی غیرفعال با سرمایه ۲۹۲۰ میلیارد تومان و اشتغال ۲۰۹ هزار نفر در کشور وجود دارد.
به قول وی توزیع استانی واحدهای غیرفعال هم نشان داده است که بیشترین واحد غیرفعال معادل ۵۴ درصد آنها در استان تهران مستقر است. همینطور اصفهان، قزوین، خراسان رضوی و مازندران به ترتیب ۹، ۵، ۴ و ۳ درصد واحدهای غیرفعال را در خود جای دادند و ۲۳ درصد واحدهای غیر فعال هم در سایر استان ها مستقر هستند.
معاون طرح و برنامه وزارت صمت درباره سرمایه موجود در واحدهای راکد اظهار داشت: بیشترین سرمایه موجود در واحدهای راکد به کانی غیر فلزی، محصولات غذایی و آشامیدنی، ساخت منسوجات، محصولات شیمیایی، ماشین آلات و تجهیزات و لاستیک و پلاستیک با ۲۶، ۱۱ و ۱۰، ۸، ۷ و ۷ درصد اختصاص دارد و ۲۲ درصد این سرمایه هم مربوط به سایر بخش ها است.
زرندی در ادامه با اشاره به اینکه در جهت پروژه احیای طرح های راکد و واحدهای غیر فعال، صاحبان طرح نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد از راه پیام کوتاه، به مشارکت و یا واگذاری پروژه به سایر سرمایه گذاران راهنمایی شدند، خاطرنشان کرد: در پاسخ، ۶۰۰ بنگاه با مجموع سرمایه گذاری ۴۷۰۰ میلیارد تومان و مجموع اشتغال ۱۷هزار نفر، نسبت به مشارکت یا واگذاری پروژه، ابراز تمایل کرده اند، به صورتی که ۶۵ درصد آنها تمایل به مشارکت و ۳۵ درصد تمایل به واگذاری داشتند.
وی ادامه داد: از راه پیام کوتاه، کلیه طرح های نیمه تمام بالای ۶۰ درصد، جهت تأمین مالی از محل بازارسرمایه هدایت شده اند که از این میان، ۴۰۰ بنگاه، مجموعاً با سرمایه گذاری حدود ۳۸۰۰ میلیارد تومان و اشتغال ۱۲هزارنفر ابراز تمایل کرده اند و جلسات تأمین مالی با این بنگاه ها در دستور کار است. در این بین ۵۰ درصد این واحدها تأمین مالی از بازار سرمایه، ۵ درصد به عرضه سهام در بورس و ۴۵ درصد هر دو گزینه را برگزیده اند.1399/07/27
21:17:37
5.0 / 5
1935
تگهای خبر: بازار , بورس , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
فوری خرید