اعظمی:

مسئله غیر قابل انكار ارز و مدیریت داخلی ارز، علت افزایش قیمت مرغ است

مسئله غیر قابل انكار ارز و مدیریت داخلی ارز، علت افزایش قیمت مرغ است

این عضو كمیسیون كشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در مورد افزایش قیمت مرغ می گوید: قسمتی از علت افزایش این محصولات به مسئله انكارناپذیر ارز بازمی گردد اما انصافا مسئله مدیریت داخلی هم نقش زیادی در افزایش قیمت این كالاها بازی می كند.


ذبیح الله اعظمی در گفت و گو با ایسنا در مورد افرایش قیمت مرغ، تخم مرغ و لبنیات اظهار داشت: قسمتی از علت افزایش این محصولات به مسئله انکارناپذیر ارز بازمی گردد اما انصافا مسئله مدیریت داخلی هم نقش زیادی در افزایش قیمت این کالاها بازی می کند.
این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با اعلان اینکه ما در زمینه خوراک دام و طیور مشکل آماری داریم، اظهار داشت: سه منبع ما برای ارائه آمار قیمت خوراک دام و طیور متفاوت بودند. این تفاوت آماری یعنی وضعیت مشوش است. سامانه دولتی الان با ۴۵ روز تأخیر نهاده را در اختیار مرغدار قرار می دهد.
نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس تاکید کرد: دلال و دلال بازی متأسفانه نقش زیادی در این بازار به وجود می آورد. ذرت و کنجاله ۸۰ درصد غذای دام را تشکیل می دهد. به نظر من کسی که کشورش را دوست داشته باشد، غذای مهم دام را چندین برابر نمی فروشد. تولیدکنندگان ما هیچ تقصیری ندارند.
وی در مورد تأثیر بازارجوجه ریزی بر افزایش قیمت مرغ اظهار داشت: دلال و دلال بازی در این بازار هم وجود دارند. این روزها تولیدکنندگان مجبورند هر جوجه یک روزه را با دوبرابر قیمت قبلی خریداری کنند. بعضی در تحلیل های خود از تأثیرات انتخابات آمریکا و انتخاب بایدن برای بهتر شدن اوضاع می گویند اما به زعم بنده تا مدیریت داخلی اصلاح نشود، چیزی تغییر نخواهد کرد.
اعظمی در مورد راهکارهای برون رفت از وضعیت افزایش قیمت مرغ اظهار داشت: ما برای دست یافتن به این راهکارها باید از وزیر جهاد کشاورزی دعوت نماییم که به صحن علنی مجلس بیایند و به سوالات نمایندگان پاسخ دهند. آقای همتی هم باید پاسخگو باشند. بتازگی کارشناسان و نمایندگان ایشان در جلسات کمیسیون کشاورزی حاضر نمی شوند.
وی ادامه داد: وزیر جهاد کشاورزی، دانشمند و پای کار است. ایشان حامی کشاورزان هستند اما فعلا کار ایشان پیش نمی رود. ما موظف هستیم که از ایشان مطالبه گری نماییم. هنوز برنامه مشخصی برای حضور وزیر جهاد در صحن نداریم. به محض دعوت ایشان اخبار را در اختیار رسانه ها قرار خواهیم داد.1399/08/03
11:07:35
5.0 / 5
2477
تگهای خبر: بازار , خرید , دولتی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
فوری خرید