سرهنگ ولی پور گودرزی خبر داد

دستگیری ۵ معامله كننده فردایی

دستگیری ۵ معامله كننده فردایی

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ اظهار داشت: با افرادی كه مبادرت به معاملات فردایی كنند برخورد می نماییم و همین طور هفته گذشته 5 نفر از افرادی كه مبادرت به انجام این معاملات كرده بودند را دستگیر كردیم.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، سرهنگ علی ولی پور گودرزی رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: پلیس امنیت اقتصادی با پلیس آگاهی هماهنگی خوبی دارد و در امتداد مبارزه با فساد و قاچاق کالا قدم بر می دارد.
وی اضافه کرد: در هفت ماه گذشته و در امتداد برخورد با دلالان ارزی بیش از ۱۲۰ نفر از دلالان ارزی شناسایی و بازداشت شدند.
به گفته رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران، معاملات ارزی باید در صرافی مجاز صورت گیرد و هر معامله غیر از صرافی، غیر مجاز است.
معاملات فردایی سبب التهاب بازار می شوند
وی اظهار داشت: معاملات فردایی یک کار غیرقانونی و شرعی است. اگر طلا به صورت ملموس جابجا شود، مشکلی ندارد اما در معاملات فردایی عملاً طلایی جابجا نمی گردد و این کار منجر به التهاب بازار می شود.
ولی پور گودرزی اشاره کرد: تصمیم گرفتیم با افرادی که مبادرت به معاملات فردایی می کنند، برخورد نماییم و در این راستا هفته گذشته ۵ نفر از افرادی که مبادرت به انجام این معاملات کرده بودند، دستگیر شدند.
به گفته رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران روز گذشته ۲۰ نفر از مرتبطان با این متهمان که پول زیادی کسب کرده بودند هم دستگیر شدند.
وی تاکید کرد: معاملات فردایی و تشکیل اتاق های کاغذی یکی از مباحثی است که موجب ملتهب شدن قیمت ارز، سکه و طلا می شود.
کشف ۲۰۰ تن تنباکوی قاچاق
ولی پور گودرزی اشاره کرد: در یکی دو روز گذشته در جنوب تهران انباری را کشف کردیم که ۲۰۰ تن تنباکوی قاچاق را دپو کرده بود و ارزش این کالای قاچاق حدود ۱۴۰ میلیارد تومان تخمین زده شده است.
وی با اشاره به یکی از پرونده هایی که پلیس امنیت اقتصادی تهران در روز گذشته پیگیری کرده است، تصریح کرد: این پرونده دو متهم متواری داشت که این متهمان حدود هزار شاکی داشتند. مشروح پرونده هم از این مقرر است که این متهمان تعاونی مسکن تشکیل داده بودند و از سال ۹۳ با دریافت مبالغی از شهروندان و عده تحویل مسکن داده بودند اما نه زمینی به مال باختگان تحویل داده بودند و نه مسکنی.
کشف ۲۲ تن روغن خوراکی احتکار شده
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران اظهار داشت: همین طور در هفته گذشته چند انبار مربوط به کالاهای اساسی که احتکار شده بودند را شناسایی کردیم و موفق شدیم یک انبار حاوی ۲۲ تن روغن خوراکی احتکار شده را کشف نماییم که تمامی این انبارهای شناسایی شده، پلمب شدند.
وی در آخر اشاره کرد: در پرونده دیگر کارگاهی را شناسایی کردیم که با مواد اولیه، دارویی برای درد مفاصل درست می کردند و با مارک های خارجی به فروش می رساندند. به سبب اینکه مواد مورد استفاده این کارگاه غیر مجاز بود و هیچ مجوزی برای تولید دارو نداشتند، این کارگاه پلمب شد و متهمان نیز دستگیر شدند. البته باید بگویم که این متهمان به هیچ عنوان موفق به توزیع دارو نشده بودند.

1399/08/07
12:35:30
5.0 / 5
1892
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بازار , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
فوری خرید