رقابت ۱۰ ایده فناورانه در طرح هم سرمایه گذاری صندوق نوآوری

رقابت ۱۰ ایده فناورانه در طرح هم سرمایه گذاری صندوق نوآوری

به گزارش فوری خرید مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ارسال ۳۵ طرح برای مشارکت در طرح هم سرمایه گذاری با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی اطلاع داد.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، دکتر مهدی کشمیری در نشست آنلاین امروز ضمن اشاره به برنامه های تجاری سازی فناوری در هفته پژوهش اضافه کرد: در هفته پژوهش سال قبل برنامه "یارانه تجاری سازی" و" تقدیر از فناوران برتر" برگزار گردید و این دو برنامه امسال هم اجرایی می شود.
وی افزود: در کنار این دو برنامه، برنامه دیگری با عنوان "هم سرمایه گذاری" با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می شود.
کشمیری ضمن اشاره به جزئیات این برنامه یارانه تجاری سازی، توضیح داد: عرضه کنندگان فناوری و متقاضیان دریافت فناوری در صورتیکه در نمایشگاه دستاوردهای فناورانه موفق به عقد تفاهم نامه فروش و یا سرمایه گذاری شوند، در صورتیکه این تفاهم نامه ها تبدیل به قرارداد شوند، از جانب وزارت علوم یارانه فناورانه پرداخت خواهد شد.
مدیر کل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، با تکیه بر اینکه پارسال ۳۰۰ تفاهم نامه با ارزش ۵۰۰ میلیارد تومان میان عرضه کنندگان فناوری و متقاضیان فناوری منعقد شد، تصریح کرد: از این تعداد ۱۱۴ تفاهم نامه تبدیل به قرارداد به مبلغ ۱۷۰ میلیارد تومان شدند که از این تعداد ۶۶ مورد برای پرداخت یارانه تجاری انتخاب شدند.
به قول وی این ۶۶ قرارداد منتخب شامل قراردادهای فروش و سرمایه گذاری به ارزش ۱۳۶ میلیارد تومان بوده است که به این تعداد حدود ۴.۵ میلیارد تومان یارانه تجاری سازی اعطا شد.
کشمیری افزود: این میزان اعتبارات پارسال از جانب وزارت علوم پرداخت گردید ولی سال جاری این برنامه با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.
وی ضمن اشاره به معرفی فناوران برتر در هفته پژوهش سال گذشته، خاطرنشان کرد: پارسال از ۶ فناور برتر تقدیر گردید که به هر کدام از آنها مبلغ ۷۵ میلیون تومان اعطا شد که جمعا ۴۵۰ میلیون تومان بوده است.
قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم ضمن اشاره به برنامه هم سرمایه گذاری، اظهار نمود: این برنامه یک جریان حمایتی برای توسعه فناوری است که در آن صندوق نوآوری و شکوفایی تا ۴ برابر میزان سرمایه گذاری سرمایه گذاران، منابع مالی تأمین خواهد نمود.
وی خاطرنشان کرد: در این حوزه تابحال ۳۵ طرح ارسال شده است که از این تعداد ۱۰ طرح انتخاب گردید و در دست بررسی می باشد و در هفته آینده از این تعداد ۳ طرح توافق نامه آنها به امضا خواهد رسید.
منبع:

1399/09/18
17:51:36
5.0 / 5
1491
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فوری خرید