مقیمی در دیدار بامشاور معاون اول رئیس جمهوری اعلام كرد

آمادگی ایران خودرو برای تولید دنا در سیامكو

آمادگی ایران خودرو برای تولید دنا در سیامكو

فوری خرید: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اعلان اینکه به دنبال ارائه راهکارهایی برای ازسرگیری فعالیت سایت های تولیدی ایران خودرو در کشورهای عراق و سوریه و صادرات به کشورهای منطقه در حوزه خودرو های سواری و همین طور خودرو های کار و سنگین هستیم، از آمادگی این شرکت خودروسازی برای تولید محصول دنا در کشور سوریه به دو صورت گازسوز و بنزینی آگاهی داد.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، فرشاد مقیمی در این دیدار که به جهت بررسی راهکارهای احیای سایت های تولیدی ایران خودرو در خارج از مرزهای کشور و صادرات مجدد خودرو به کشورهای منطقه در دو بخش سواری و تجاری برگزار شد، ضمن تاکید بر اینکه توانایی راه اندازی خط تولید سمند ظرف چند هفته و راه اندازی خط تولید خودروی دنا ظرف شش ماه را در سوریه داریم، اشاره کرد: به سبب گرانی و مشکلات دسترسی به سوخت بنزین در کشور سوریه، این دو محصول می تواند هم به صورت گازسوز و هم به صورت بنزینی تولید و ارائه شود.
مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو ضمن اشاره به سایت های تولیدی این خودروساز در کشورهای عراق و سوریه اظهار داشت: به دنبال ارائه راهکارهایی برای ازسرگیری فعالیت سایت های تولیدی ایران خودرو در کشورهای عراق و سوریه و صادرات به کشورهای منطقه هستیم. ایران خودرو علاوه بر تولید و صادرات خودروی سواری، توانایی تولید و صادرات خودرو های کار و سنگین را نیز داراست.
در این جلسه حسن دانایی فر- مشاور معاون اول رئیس جمهوری- نیز با ابراز رضایت از اقدامات گروه صنعتی ایران خودرو در توسعه و تولید محصول، اظهار نمود: توانایی های این مجموعه سبب افتخار بوده و زمینه ساز خوداتکایی در تولید می شود.
وی ضمن اشاره به توانمندی های گروه صنعتی ایران خودرو در حوزه صادرات، اظهار داشت: امروز ظرفیت دو بازار عراق و سوریه که از بازارهای مهم ایران به شمار می روند، مورد بررسی قرار گرفت. پیش بینی می شود در ماه های آتی بازار این کشورها، بازارهای بسیار خوبی برای صادرات خودرو های ایرانی باشد.
دبیر ستاد روابط اقتصادی ایران با کشورهای عراق و سوریه، با اشاره به اینکه از سال قبل تحرک خوبی در تولید و عرضه محصولات این خودروساز صورت گرفته، اشاره کرد: مدیر عامل ایران خودرو در کنار توجه به نیازها و بازار داخل، نگاه به بیرون را نیز دارد و بنظر می رسد با پیگیری هایی که انجام می شود، می تواند رخوت و معطلی را که برای مدتی در موضوع صادرات خودرو به وجود آمده برطرف کند.
لازم به ذکر است که در این جلسه، گزارشی از وضعیت و قابلیت سایت های تولیدی ایران خودرو در کشورهای عراق و سوریه و بررسی راهکارهای احیای صادرات خودرو به کشورهای منطقه و ایجاد بازار رقابتی ارائه شد. همین طور از خطوط تولید و مرکز تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو بازدید به عمل آمد.
منبع:

1399/09/20
12:52:42
5.0 / 5
1612
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فوری خرید