تشریح تسهیلات نمایش شده به شركتهای صادركننده تجهیزات پزشكی

تشریح تسهیلات نمایش شده به شركتهای صادركننده تجهیزات پزشكی

فوری خرید: رئیس اداره صادرات تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت با بیان این كه با نمایش تسهیلات ویژه به تولیدكنندگان تجهیزات پزشكی، حضور در بازارهای جهانی تقویت می شود، وضعیت و میزان تسهیلات نمایش شده به شركت های صادركننده تجهیزات پزشكی در سال ۹۷ را تشریح نمود.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، مهندس سید آصف مهدوی اظهار نمود: اداره كل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت در امتداد تقویت شركت های تولیدكننده و صادركننده تجهیزات پزشكی برای حضور در بازارهای جهانی امسال با تشكیل كارگروه توسعه صادرات با حضور سازمان توسعه تجارت و مركز تعاملات بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تسهیلاتی را برای حضور این شركت ها در نمایشگاه های بین المللی تجهیزات پزشكی نمایش داد.
اضافه كرد: بعنوان مثال برای حضور شركت های تجهیزات پزشكی ایرانی در نمایشگاه عمان هلث سال ۲۰۱۸، مجموعا ۴۱۴۰۰ دلار، یعنی معادل ۸۲ درصد هزینه های شركت در این نمایشگاه، در چارچوب یارانه ارزی به شركت های صادركننده تخصیص داده شده است كه درصد قابل ملاحظه ای از این یارانه ارزی، حاصل تخفیف ویژه مجری عمان هلث درباب بند تفاهم نامه وزارت بهداشت ایران با وزارت بهداشت عمان در حوزه تجهیزات پزشكی بود كه در بهمن ماه ۱۳۹۶ منعقد شد.
مهندس مهدوی افزود: در عین حال برای حضور شركت های تجهیزات پزشكی ایرانی در نمایشگاه مدیكای آلمان باز مجموعا ۴۱۹۳ یورو به ازای هر شركت، یعنی معادل ۹۱ درصد هزینه های شركت در این نمایشگاه، در چارچوب سیاست های تشویقی صادراتی به آنها تخصیص داده شده است.
وی با اشاره به اینكه به شركت های تجهیزات پزشكی ایرانی برای حضور در این دو نمایشگاه ۷۰ درصد یارانه داده شده است، اظهار داشت: همانطور كه بیان شد، این تسهیلات به پیشنهاد اداره كل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت و از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداخت شده است. از طرفی در نمایشگاه عمان هلث با رایزنی های اداره كل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت، ۶۰ درصد تخفیف هم از برگزاركننده برای شركت های ایرانی گرفته شد.
مهندس مهدوی همین طور اظهار نمود: بعنوان مثال در نمایشگاه عمان هلث هزینه ۱۴ غرفه دار در ۱۲۰ متر مربع در پاویون جمهوری اسلامی ایران، ۵۰ هزار و ۴۰۰ دلار بود كه با در نظر گرفتن تخفیف ۶۰ درصدی میزان آن به ۳۰ هزار دلار كم شد كه بالغ بر ۲۱ هزار دلارش بعنوان تسهیلات از طرف معاونت علمی ریاست جمهوری پرداخت گردید و ۹ هزار دلار را غرفه داران پرداختند.
برمبنای اعلام وبدا، وی ادامه داد: در نمایشگاه مدیكای آلمان باز تسهیلات ۷۰ درصدی به شركت ها داده شد و از سویی هم با رایزنی هایی كه انجام دادیم، كلیه هزینه های پرداخت شده برای حضور شركت های تجهیزات پزشكی در نمایشگاه مدیكا از محل سیاست های تشویقی صادراتی دولت تامین شد.1397/11/05
19:50:57
5.0 / 5
5232
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
فوری خرید