تكانه های یلدایی به قیمت انار

تكانه های یلدایی به قیمت انار

فوری خرید: مرکزی رئیس اتحادیه میادین میوه و تره بار اراک اظهار داشت: در چند روز گذشته قیمت انار درجه یک در میدان تره بار به کیلویی 20 هزار تومان افزایش و قیمت هندوانه به کیلویی 1500 تومان کاهش یافته است که اساسا پس از گذشت شب یلدا قیمت انار و هندوانه کاهش خواهد داشت.حسین درجاتی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با عنایت به این که کمبودی درباب میوه در کشور وجود ندارد، اما صادرات میوه سبب افزایش قیمت شده بطور مثال پیاز که کیلویی ۱۵ هزارتومان به فروش می رسید با جلوگیری از صادرات، کاهش قیمت شایان توجهی داشت. صادرات محصولات سبب افزایش قیمت می شود.

وی اضافه کرد: قیمت انار با کیفیت در چند روز گذشته به کیلویی ۲۰ هزار تومان در میادین میوه و تره بار اراک افزوده شده البته انار با کیفیت پایین تر قیمت کمتری دارد، اما در عوض قیمت هندوانه برای شب یلدا از کیلویی ۴ هزارتومان به کیلویی ۱۵۰۰ تومان رسیده است چونکه هندوانه در طول این مدت صادر نشده است.

رئیس اتحادیه میادین میوه و تره بار اراک اشاره کرد: هندوانه و انار پس از گذشت شب یلدا با کاهش قیمت مواجه خواهند شد، اما هم اکنون انار بعنوان یکی از میوه های شب یلدا گرفتار افزایش قیمت شده است، البته موز نیز افزایش قیمت داشته که علت این گرانی ربطی به شب یلدا ندارد و تنها به جهت وجود برخی مافیاها در بازار این افزایش قیمت حاصل شده است.

وی افزود: افزایش قیمت شایان توجهی در سایر میوه ها مشاهده نمی گردد، اما در مجموع نسبتا قیمت ها امسال کمی بالا رفته بطوریکه پرتقال به غیر از ناول حدود ۱۰ هزارتومان به فروش می رسد. کدوی حلوایی در میدان تره بار کیلویی ۴ تا ۵ هزار تومان عرضه می شود.

منبع:

1399/09/30
18:34:23
5.0 / 5
1561
تگهای خبر: بازار , صادرات , فروش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید