مدیركل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی خبر داد:

پیشنهاد 250 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی برای خراسان رضوی

پیشنهاد 250 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی برای خراسان رضوی

به گزارش فوری خرید کاشمر ـ مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی اظهار داشت: امسال 250 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی برای خراسان رضوی پیشنهاد شده است.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، حسین امیر رحیمی شب گذشته در ستاد سرمایه گذاری شهرستان کاشمر که با حضور سرمایه گذاران و صنعت گران در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: در ۹ ماهه گذشته ۵۰ طرح خارجی در استان مصوب و همین طور به شورای سرمایه گذاری فرستاده شده است که ۲۵۰ میلیون دلار ارزش این سرمایه گذاری ها است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی با اعلان اینکه در سال قبل ۱۴۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان داشته ایم، اشاره کرد: در امسال منطقه آزاد ویژه اقتصادی کاشمر که مجوز در گذشته دریافت کرده است با ۱۰۶ میلیون یورو سرمایه گذاری در حال وصول منابع و برنامه ریزی است.
وی اضافه کرد: استان خراسان ۵، ۷۰۰ میلیارد تومان می بایست درآمد در سال ۹۹ به بودجه اضافه می کرد که تا ۹ ماه سال جاری ۴ هزار ۸۹ میلیارد تومان از محل مالیات، عوارض، جرایم راهنمایی و رانندگی و انواع محل های دیگر وصول شده است که نسبت به برنامه، سه و ۹ دهم درصد عقب هستیم ولی در بخش وصولی نسبت به پارینه ۲۶ درصد افزایش داشته ایم.
امیر رحیمی با اعلان اینکه یکی از نگرانی های اصناف افزایش حجم پایه مالیاتی بود، اظهار داشت: امسال تنها سالی است که خراسان رضوی درصد مالیاتی آن از متوسط کشوری پایین تر است که باتوجه به مطالعه مشترکی که توسط اقتصاد و دارایی، سازمان برنامه بودجه و اداره مالیاتی انجام گرفت در ۱۰ سال قبل همیشه درصد مالیاتی خراسان از متوسط کشور بیشتر بوده است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی با اعلان اینکه سهم خراسان رضوی جهت تحقق ۵ هزار و ۷۰۰ تومان بودجه نسبت به سال قبل فقط ۲۰ درصد افزایش دارد که قابل تحقق است، اظهار داشت: باتوجه به افزایش پایه های مالیاتی جدید و پایداری که دیده شده است این بودجه محقق می شود.
وی با اعلان اینکه شهرداری کاشمر را جزو شهرداری های موفق در جذب اعتبارات دولتی می دانیم، اشاره کرد: شهرداری کاشمر حدود ۶۳۸ میلیارد تومان منابع اسناد خزانه دارد که از این مقدار ۲۸۴ میلیارد تومان قابل وصول بود و ردیف های استانی و ملی آن کسب که ۲۷۹ میلیارد تومان جذب شد.
امیر رحیمی تاکید کرد: شهردار کاشمر فعالیت خوبی در جذب منابع دارد و سازمان اقتصاد و دارایی نیز در اسفند امسال و تیرماه سال آینده می توانیم برای جذب منابع کمک نماید.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی با اعلان اینکه برای بازسازی مدرسه سلطان العلما و مکان های ورزشی اگر شهرداری بتواند اقدامات مورد نیاز را به عهده گیرد می توانیم از اوراق اسناد خزانه که در شهرهای دیگر استفاده نشده است کمک نماییم، اضافه کرد: پارینه حدود ۱۰ میلیارد تومان در استان، اوراق جذب نشد و شهرداری کاشمر به خوبی و به وقت اوراقی که پیش بینی شده بود را جذب کرد و با درخواست شهرداری می توانیم اوراقی که در استان جذب نشده است را به شهرداری کاشمر اختصاص دهیم.
۵۰ میلیارد دلار ارز فقط به چهار نفر پرداخت شده است
نماینده مردم شهرستان های کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست اظهار داشت: ۵۰ میلیارد دلار چهار هزار و ۲۰۰ تومانی فقط به ۴ نفر پرداخت شده بود که ایجاد این فساد را رقم زده است.
حجت الاسلام جواد نیک بین نیز در این نشست با اعلان اینکه مجلس تمام تلاش را در این گذاشته که درآمدهای کشور که از منبع خاص مالیات، نفت و سرمایه های عمومی در دست دولت می باشد به سمت درآمدهای پایدار ببرد اضافه کرد: کشور دارای درآمد پنهان و پایدار می باشد که باید استفاده نمائیم و نمی توانیم فقط مالیات دریافت نماییم.
وی در ادامه اظهار داشت: با وجود اینکه دولت با کاهش معافیت مالیاتی ۵ تا ۱۰ درصد از تولیدی ها و مراکز اشتغال زایی در کشور مخالف بود اقدامات خوبی در کمیسیون تلفیق انجام گرفت و به تصویب رسید. همین طور جهت جلوگیری از کاهش درآمد دولت در بخش هایی بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان درآمد پایداری ایجاد و تعریف شد که دریافت مالیات از ماشین های لوکس با قیمت بیش از یک میلیارد تومان نمونه ای از آنها است.
نیک بین با اعلان اینکه به سمت بودجه ای حرکت کرده ایم که از جیب مردم چیزی برداشت نشود گفت: ما سرمایه های زیادی در کشور داریم؛ در تفریق بودجه هم اکنون هزار و ۵۱۰ میلیارد تومان از اقساط شرکت های دولتی مانده است که باید وصول شود و همین طور ۱۶۰ میلیارد تومان مالیات از شرکت های دولتی هنوز ستاندن نشده است اما از بخش زیادی مالیات را بخش کارمندان، کسبه و کارگران پرداخت می کنند.
وی اضافه کرد: سال قبل ۵۰ میلیارد دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی برای کمک به وضعیت اقتصاد پرداخت گردید اما ۵۰ درصد نهاده های دامی با قیمت بیش از ۶۰۰ درصد در بازار ارائه شده است.
کرونا به بخش خدمات و حوزه گردشگری کاشمر بیشترین آزار را وارد کرد
فرماندار کاشمر نیز در این نشست عنوان کرد: کرونا به بخش خدمات و حوزه گردشگری کاشمر بیشترین آزار را وارد کرد.
مسلم ساقی اضافه کرد: شهرستان کاشمر در بحث اقتصادی رتبه اول خدمات، بعد کشاورزی و سپس صنعت را دارد.
وی با اعلان اینکه این شهرستان دارای ظرفیت بالای گردشگری و زیارتی است اشاره کرد: بیشترین آزار تأثیرگذار از تعطیلات بیماری کرونا بخش خدمات و گردشگری شهرستان است که پیش از بیماری کرونا کاشمر پذیرای سالیانه بیش از ۳ میلیون زائر و توریست بوده است.
فرماندار کاشمر با تاکید بر اینکه هوشمندسازی نظام مالیات ایجاد عدالت می کند و جلوی فرار مالیاتی را می گیرد گفت: متأسفانه دریافت تسهیلات و منابع در مرکز کشور آسان تر ارائه می شود و وقتی به شهرهای زیر مجموعه استان می رسد سرمایه گذاران درگیر بروکراسی اداری می شوند؛ از همین رو، نیاز است زیرساخت های مورد نیاز در شهرستان ها برای تسهیل کار سرمایه گذاران مهیا شود.منبع:

1399/10/20
20:18:37
0.0 / 5
1502
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
فوری خرید