تغییر رویه واردات تلفن همراه مسافری؛

گوشیهای همراه مسافران در فرودگاه امام، ثبت گمرك می شود

گوشیهای همراه مسافران در فرودگاه امام، ثبت گمرك می شود

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از تغییر رویه واردات گوشی تلفن همراه مسافری اطلاع داد.به گزارش فوری خرید به نقل از صداوسیما، حمیدرضا دهقانی نیا قبل از ظهر امروز در گفتگوی زنده شبکه خبر با بیان این خبر اضافه کرد: در رویه جدید، تمامی مسافرانی که وارد کشور می شوند باید نسبت به ثبت اطلاعات هویتی و همینطور ثبت تجهیزات تلفن همراه در سامانه گمرک اقدام نمایند.
وی با اشاره به اینکه در بعضی از فرودگاه ها همچون فرودگاه امام خمینی (ره) زیرساخت بارکدخوان جهت ثبت اطلاعات هویتی و اطلاعات تجهیزات همراه مسافر فراهم گشته است اظهار داشت: با استفاده از این زیرساخت، مسافران می توانند اطلاعات هویتی و تجهیزات خویش را از راه بارکدخوان به سیستم منتقل کنند.
دهقانی نیا همینطور اظهار داشت: هر مسافر در سال فقط حق واردات یک تلفن همراه را دارد.
وی با اشاره به اینکه افرادی که مبادرت به ثبت اطلاعات در سامانه می کنند، ۳۰ روز فرصت دارند تا روند ثبت را تکمیل کنند، اضافه کرد: این افراد باید در فرصت سی روزه با خرید سیمکارت و رفتن به سایت گمرکی و پرداخت حقوق گمرکی به سامانه همتا مراجعه نموده و بعد از دریافت کد فعال سازی از تجهیزات خود استفاده کنند.
دهقانی نیا درباره علل اعمال تغییر در ضوابط واردات تلفن همراه مسافری اظهار داشت: در گذشته مسافرین ورودی حتما می بایست از سیمکارت داخلی استفاده می کردند، اما از تاریخ اول دیماه این لزوم به پس از ورود اطلاعات در محوطه گمرک منتقل شد و بعد از آن مسافرین یک ماه فرصت داشتند تا نسبت به خرید سیمکارت و ورود به سامانه گمرک و پرداخت عوارض ورودی و دریافت کد فعال سازی از سامانه همتا اقدام نمایند.
دهقانی نیا با اشاره به اینکه مسافران بعد از ورود به کشور از راه کد دستوری اعلام شده هم می توانند نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام نمایند اظهار داشت: چون پیش از این سوء استفاده هایی از اطلاعات مسافرین برای واردات تلفن همراه صورت گرفته بود که منتج به تشکیل پرونده برای آن مسافرین شده بود، این ضوابط جدید با همکاری دوستانمان در وزارت صمت و گمرک عملیاتی شد.
دهقانی نیا اضافه کرد: طبق بند چ قانون مبارزه با قاچاق کالا، افرادی که از رویه های مسافری سوء استفاده کنند به صورتی که مصداق واردات کالای تجاری از آن برداشت شود، این مورد بعنوان قاچاق لحاظ شده و با آن برخورد می شود.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: مسافران حتما باید بر مبنای رویه جدید مبادرت به ثبت اطلاعات خود کنند، در این صورت مبحث منجر به تشکیل پرونده و قطع تجهیزات تلفن همراه وارد شده خواهد شد.


منبع:

1399/11/03
22:33:01
0.0 / 5
1942
تگهای خبر: حقوق , خرید , سایت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
فوری خرید