شروع مطالعات آلاینده های ژئو شیمی دریایی در گیلان

شروع مطالعات آلاینده های ژئو شیمی دریایی در گیلان

از گیلان معاون وزیر صمت اظهار داشت: مطالعات آلاینده های ژئو شیمی دریایی در گیلان شروع شده است.


علیرضا شهیدی امروز در نشست با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان اظهار داشت: گیلان ظرفیت های عظیمی در حوزه معادن غیر فلزی دارد که دقیقاً شناسایی و مطالعه نشده است.
وی با تاکید بر احیای منافع گیلان در حوزه زمین شناسی اضافه کرد: شناسایی و کشف پتانسیل های مناسب گیلان با مطالعات دقیق در حوزه خشکی و دریایی بسیار اهمیت دارد و مطالعات آلاینده های ژئو شیمی دریایی در گیلان شروع شده که مستقیماً با سلامت مردم ارتباط دارد.
شهیدی ضمن قدردانی از حمایت های رئیس سازمان صمت گیلان و مهیا کردن امکانات و تاسیسات لازم برای اداره کل زمین شناسی گیلان در شهرستان انزلی اشاره کرد: در گذشته برخی اهداف ترسیم شده مطالعات زمین شناختی در گیلان محقق نشده است لیکن در تلاشیم با برنامه ریزی مطلوب نقاط ضعف پوشش داده شود و به نتایج مناسبی دست یابیم.
معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی اضافه کرد: برمبنای ارزیابی شورای راهبردی وزارت صمت در زمینه فاکتورهای تخصصی و عمومی مقام اول را در وزارت کسب کرده ایم و متکی به سرمایه انسانی متخصص و کارآمد هستیم که امیدواریم با نگاهی جدید، شاهد تحولات مثبتی در این عرصه باشیم.
از فقر مطالعات تخصصی و دقیق ظرفیت های معدنی در گیلان
فرهاد دلق پوش رئیس سازمان صمت گیلان اظهار داشت: منابع عظیمی در استان گیلان در بخش معادن و زمین شناسی نهفته است که نیازمند مطالعات زیربنایی و اکتشافی در جهت شناسایی و بهره مندی از معادن غنی با رعایت استانداردهای معدنی است.
وی بهره برداری بیشتر از ظرفیت های مرکز زمین شناسی و اکتشافات معدنی در گیلان را خواهان شد و اظهار داشت: سازمان زمین شناسی بعنوان یک نهاد تخصصی و بازوی توانمند وزارت صمت در حوزه معادن و مطالعات معدنی است و گیلان برای بهره مندی از این ظرفیت اثربخش، استحقاق دارد تا بتواند در توسعه اقتصادی استان به معادن جدید اتکاء کند.
دلق پوش با اعلان اینکه اهمیت و جایگاه معادن در اقتصاد کشور کمتر از نفت نیست اظهار داشت: با برنامه ریزی مدون و تخصصی و همبستگی کاری می توانیم این ظرفیت را به ثروت اثرگذار در اقتصاد و توسعه اشتغال تبدیل نماییم.
وی اشاره کرد: سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی بعنوان خانواده وزارت صمت برای ما بوده و همیشه حامی این سازمان و مرکز آن در گیلان هستیم تا بتوانیم با هم افزایی بیشتر تعهدات ۴۰ درصدی اشتغال و ۶۰ درصدی اقتصاد را در سطح استان به شکل بهینه و مناسب پوشش دهیم.
منبع:

1399/11/08
15:00:23
0.0 / 5
1445
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید