یك فعال صنعت حمل و نقل:

حمل و نقل ریلی به اوراسیا از حمل جاده ای مزایای بیشتری دارد

حمل و نقل ریلی به اوراسیا از حمل جاده ای مزایای بیشتری دارد

به گزارش فوری خرید فعال صنعت حمل و نقل ریلی ضمن اشاره به ناشناخته بودن این صنعت میان بازرگانان اظهار داشت: ارسال کالا با قطار به اوراسیا مزایای بیشتری از حمل جاده ای خواهد داشت.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، مصطفی اقدم فعال حمل و نقل ریلی عصر امروز در پنل لجستیک همایش فرصت های اقتصادی ایران و اتحادیه اوراسیا ضمن اشاره به مشکلات کامیون داران برای تردد از کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا و CIS اظهار داشت: بعنوان مثال ترکمنستان برای تردد کامیون ها ۱۵۰۰ دلار غیر از تعرفه گمرکی دریافت می کند. همینطور در حمل و نقل جاده ای بحث سرمای روسیه و بلاروس را داریم در حالیکه صنعت ریلی با چنین مشکلاتی مواجه نیست.
وی افزود: با این وجود صنعت ریلی در کشور ما میان تجار ناشناخته مانده و مدیران دستگاه دیپلماسی ما هم رابطه خوبی با حمل و نقل ریلی ندارند، این در شرایطی است که ریل در دنیا و به خصوص در اوراسیا شاه کلید تجارت به حساب می آید.
اقدم به وجود کریدور ریلی چین به اروپا از شمال ایران با هزینه بالاتری از دریای خزر اشاره و اظهار نمود: در این کریدور، قطار از چین تا ترکیه ۱۶ روزه طی مسیر می کند این در شرایطی است که ما می توانیم از مسیر ترکمنستان به چین و حتی تا روسیه تردد ریلی داشته باشیم.
این فعال حمل و نقل ریلی خاطرنشان کرد: گوجه پاکستان را توانستیم سال قبل با قطار از مرز میرجاوه تا سرخس و سپس روسیه حمل نماییم. به خصوص که ما با کشورهای همسایه مرز ریلی داریم که شامل میرجاوه، سرخس، اینچه برون، آستارا، تاجر و ارمنستان می شود. در سالهای گذشته هم قبل از فروپاشی شوروی سابق چهار میلیون تن کالا از راه مرزهای ایران با این اتحادیه جابجا می شد.
اقدم ضمن اشاره به وجود بازار بکر در شرق روسیه که برخلاف مسکو که در غرب روسیه قرار دارد و رقبای زیادی شامل لهستان، هلند و ترکیه در آنجا داریم، اظهار داشت: شرق روسیه ۵۴ میلیون نفر جمعیت دارد و قیمت کالاها هم تا دو برابر بیشتر از مسکو است و صیفی جات ایران در این منطقه خواستار زیادی دارد.
وی تصریح کرد: با سرمایه گذاری انجام شده در بخش ریلی توانسته ایم ۵۰۰ دستگاه کانتینر یخچالی خریداری نماییم و مشکل ارسال کالا به روسیه نخواهیم داشت.


منبع:

1399/11/09
12:21:51
0.0 / 5
1619
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
فوری خرید