بی ام و به رایانش كوانتومی روی می آورد

بی ام و به رایانش كوانتومی روی می آورد

به گزارش فوری خرید شرکت خودروسازی بی ام و(BMW) برای بهبود تولیدات خود به رایانش و کامپیوتر کوانتومی روی می آورد.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت خودروسازی بی ام و(BMW) به منظور بهینه سازی زنجیره های تأمین خود، در حال تغییر رویکرد و حرکت به سمت رایانش کوانتومی است و برنامه آن، استفاده از کامپیوتر کوانتومی "هانیول"(Honeywell) برای یافتن راه های بهتر به منظور خرید قطعات مختلفی است که خودرو های آنرا می سازند.
این غول خودروساز آلمانی با شرکت "هانیول" در حال همکاری است تا دریابد که کامپیوتر های کوانتومی چگونه می توانند کارایی آنرا به حداکثر برسانند.
امید این است که کامپیوتر های کوانتومی تعیین کنند کدام قطعات و اجزاء توسط کدام تأمین کننده ها و چه زمانی باید خریداری شوند که در نهایت، در حالیکه زنجیره های تأمین بموقع حرکت می کنند، هزینه ها را هم کم می کنند.
این دستگاه برای ساده سازی روند تولید شرکت بی ام و و به حداکثر رساندن بازدهی آن، انتخاب و بهینه سازی انتخاب ها را انجام خواهد داد.
بنا بر گزارش ها، شرکت بی ام و از سال 2018 با کامپیوتر های کوانتومی دست و پنجه نرم می کند و این آزمایش اخیر مشخص خواهد نمود که چگونه می توان از فناوری کوانتومی در سناریوهای مفید روزمره استفاده کرد، کاری که تابحال اغلب انجام نشده است.
کامپیوتر های کوانتومی بسیار بهتر از سیستم های کامپیوتری سنتی هستند و برای کشف چالش های بهینه سازی مانند بهینه سازی زنجیره تأمین بی ام و بسیار مفید هستند.
کامپیوتر های کوانتومی نه تنها می توانند به بهینه سازی فرآیندهای تولید کمک کنند، بلکه می توانند به صورت بالقوه به بهبود شیمی باتری در وسایل نقلیه الکتریکی(EV) یا بهترین مکان برای قرار دادن ایستگاه های شارژ خودرو های برقی کمک کنند.
با این وجود، استفاده منظم و تجاری از کامپیوتر های کوانتومی هنوز دور از دسترس است، اما این به این مفهوم نیست که غیر ممکن است. تمرکز بی ام و و هانیول هم بر همین مبحث است.
اقدام بعدی این تیم شامل آزمایش سرعت رایانش کوانتومی و همینطور بررسی این محاسبات در مقیاس کوچک و مطابق با نتایج حاصل از سیستم های محاسباتی سنتی است و تقریباً در مدت زمان 18 تا 24 ماه آینده، امید این است که کامپیوتر های کوانتومی مانند سیستم مدل "H1" هانیول بتوانند بر مشکلات بهینه سازی بی ام و فائق آیند.
منبع:

1399/11/10
16:46:36
0.0 / 5
1508
تگهای خبر: خرید , خودرو , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فوری خرید