واكنش سازمان حمایت به بروز تخلف در فروشگاه های زنجیره ای

واكنش سازمان حمایت به بروز تخلف در فروشگاه های زنجیره ای

به گزارش فوری خرید رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام نمود که درج قیمت کالاها در قفسه فروش کالا باید دقیق و حداکثر به میزان درج شده بر روی بسته بندی کالا باشد.


عباس تابش در گفتگو با ایسنا، از برگزاری جلسه ای جهت بررسی مسائل در ارتباط با وضعیت و نحوه اعلام قیمت درج شده بر روی اجناس در فروشگاه های زنجیره ای اطلاع داد و اظهار داشت: در ماه های گذشته اخباری در خصوص عرضه کالا با قیمتی بالاتر از نرخ مصوب برای عرضه تخفیف در فروشگاه های زنجیره ای انتشار یافته که انتقاد خریداران را به دنبال داشته است.
وی با اشاره به اینکه واحدهای صنفی مکلف به درج قیمت و رعایت قیمت های مصوب اعلامی مراجع ذیصلاح هستند، اظهار نمود: درج قیمت کالاها در قفسه فروش کالا باید دقیق و حداکثر به میزان درج شده بر روی بسته بندی کالا باشد و این مورد بعنوان خط قرمز فروشگاه ها توسط مدیریت فروشگاه کنترل شود، البته برای مشتری مداری و کسب رضایت مشتریان، هر توزیع کننده ای مجاز است که قیمت را کمتر از قیمت درج شده بر روی کالا درج کند و به فروش برساند.
تابش عدم درج قیمت روی کالا را منشاء خیلی از تخلفات در بازار عنوان و خاطرنشان کرد: در جهت تنظیم بازار و تسهیل در خدمات رسانی به مردم توسط فروشگاه ها باید ضمن اطلاع رسانی مناسب قیمت کالاها در کلیه شعب خود، دائما قیمت ها را رصد کنند. بدیهی است به هیچ عنوان نباید قیمت فروش در فروشگاه از قیمت مصرف کننده درج شده بر روی کالا بیشتر باشد.
البته این مقام مسئول در ادامه اظهار داشت که بر مبنای اعلام اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای دلیل اینکه چرا گاها در مواقعی قیمت درج شده در فاکتور فروش به مشتری با نرخ روی کالا متفاوت می باشد، تعدد تغییر قیمت کالاها از جانب واحدهای تولیدی امسال بوده که سبب شده در بعضی از قفسه ها از کالای مورد نظر، برخی از آن کالا باقی مانده باشد که هنوز با قیمت سابق در قفسه توزیع می شده، اما در سیستم فروشگاه نرخ جدید اعمال شده است. بر این اساس مقرر شده حداکثر قیمت فروش در فروشگاه که اساسا در معرض دید مشتریان قرار گرفته و مصرف کنندگان در فاکتور فروش خود میزان تخفیف در نظر گرفته شده برای هر کالا را ملاحظه کنند.
به تازگی گزارش هایی انتشار یافته که نشان داده است فروشگاه های زنجیره ای با شرکتهای بسته بندی تبانی می کنند که قیمت ها را بیشتر از آنچه باید فروخته شود قیمت گذاری کنند.
منبع:

1399/11/11
21:58:21
0.0 / 5
1363
تگهای خبر: بازار , خدمات , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
فوری خرید