معاون گمرك به فوری خرید خبر داد

واردات موز آزاد شد

واردات موز آزاد شد

فوری خرید: معاون فنی گمرک از آزاد شدن واردات موز طبق شرایط تعیین شده آگاهی داد.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، از اردیبهشت ماه سال جاری واردات موز ممنوع و ثبت سفارش و یا تامین ارز آن صورت نمی گرفت مگر طبق شرایط تعیین شده که همچون آن صادرات سیب بود.

براین اساس طی ماه های اخیر واردات این کالا با برخی موانع مواجه گردید و بتازگی نیز بازار این کالا با حواشی و نوسان تند قیمت مواجه بود؛ بطور یکه قیمت هر کیلو موز در بازار تا ۶۰ هزار تومان پیش رفت.

این در حالی است که بتازگی مهرداد جمال ارونقی - معاون فنی گمرک ایران - از برداشته شدن ممنوعیت واردات موز به ایسنا آگاهی داده است.

وی با اشاره به این که بر طبق پیگیری های گمرک هم اکنون در هیچ یک از مرزها خصوصاً سوداگر کانتینر موزی معطل برای انجام تشریفات گمرکی یا ترانزیت به گمرکات داخلی نمانده و نسبت به ترخیص این کالا یا ترانزیت آن به مقصد گمرکات داخلی، طبق مقررات مربوطه اقدام شده است اضافه کرد: این در حالیست که در مورد اخیر برای کانتینرهای مانده در مرز بازرگان نیز باتوجه به تمدید سفارش از طرف وزارت صنعت، معدن و معدن و تایید منشا ارز توسط بانک عامل، گمرک نیز در این رابطه استعلام لازم در مورد نحوه اقدام در این رابطه را از وزارت صمت انجام داد و در نهایت نسبت به ترخیص این محموله اقدام نمود.

احتمال تعدیل قیمت در ایام آینده

معاون فنی گمرک با اشاره به جلسه اخیر کارگروه ستاد تنظیم بازار در ارتباط با واردات موز در گمرکات مرزی و لزوم تعیین تکلیف آن اظهار نمود که در نهایت با مصوبه این کارگروه مجوز ترخیص موزهای وارده و دپو شده در گمرکات و محموله های آن به شرط تایید منشا ارز حاصل از صادرات سیب امسال و ثبت سفارش معتبر وزارت صمت صادر گردیده است.

وی اافزود: بدین سبب وارد کنندگان می توانند باتوجه به شرایط تعیین شده نسبت به واردات موز اقدام نمایند.

ارونقی تصریح کرد: بنظر می رسد با تصمیم اخیرکارگروه تنظیم بازار و ورود موزهای دپو شده در گمرکات و توزیع آن در بازار طی روزهای آینده قیمت این کالا تا حدودی تعدیل شود.

منبع:

1399/11/13
23:28:40
0.0 / 5
1584
تگهای خبر: بازار , ترخیص , صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فوری خرید