رشد فعالیت كسب وكارها در اینستاگرام با شیوع ویروس كرونا

رشد فعالیت كسب وكارها در اینستاگرام با شیوع ویروس كرونا

فوری خرید: عضو هیئت مدیره اتحادیه کسب و کارهای مجازی با اعلان اینکه آمار دقیقی از تعداد کسب و کارهای مجازی فعال در فضای اینستاگرام وجود ندارد، از افزایش فعالیت کسب وکارها در فضای اینستاگرام پس از شیوع ویروس کرونا آگاهی داد.


رضا الفت نسب در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: عدد ۲۰۰ هزار کسب و کار چندین بار مطرح شده، اما بطور کلی آمار دقیقی از تعداد و گردش مالی کسب و کارها در اینستاگرام وجود ندارد. با این وجود شواهد حاکی از افرایش فعالیتهای اقتصادی در فضای اینستاگرام پس از شیوع کرونا است.
وی با اشاره به اینکه آمارها برمبنای تحلیل های برخی مراکز مرتبط می باشد و عدد مشخصی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: به نظر می آید رقم فعالیت کسب و کارها در فضای مجازی عدد کمی نباشد و فیلتر شدن آن لطمه زیادی به کسب و کارها وارد می نماید. البته این اتفاق بعید است و قوه قضاییه هم بتازگی اعلام نموده که چنین قصدی ندارد.
عضو هیئت مدیره اتحادیه کسب و کارهای مجازیدر پاسخ به سوالی درباره لطمه های فعالیت کسب و کارها در فضای اینستاگرام و احتمال کلاهبرداری در این فضا، اظهار داشت: با عنایت به این که فضای اینستاگرام ساماندهی نشده، امکان وجود افراد سو استفاده گر در این فضا وجود دارد. علت ساماندهی نشدن کسب و کارها در فضای مجازی نیز این است که سرورها در اختیار ایران نیست و ارتباطی هم بین جمهوری اسلامی ایران و اینستاگرام بطور رسمی وجود ندارد. به عبارت دیگر در چنین شرایطی ساماندهی کردن کسب و کارهای فعال در اینستاگرام فایده ای هم ندارد.
وی ادامه داد: ما معتقدیم یک ساماندهی حداقلی با احراز هویت فردی و مکانی افراد و ایجاد قالبی برمبنای آن برای رسیدگی به شکایات و کلاهبرداری ها می تواند مفید باشد. البته با عنایت به عدم دسترسی ما به سرورها، کسب و کارها می توانند از پروسه یاد شده تبعیت نکنند، ازاین رو باید طرح جنبه تشویقی داشته باشد. باید بپذیریم که اینستاگرام با تعداد کاربران زیاد وجود دارد و خرید و فروش در آن اتفاق می افتد، اما این فضا رها شده است. با این وجود به جز داشتن توافق با اینستاگرام راه های دیگری هم وجود دارد که البته راه های سختی است.
الفت نسب همین طور ضمن اشاره به تعداد بالای نصب اینستاگرام، اظهار داشت: خیلی از کسب و کارها هم در کنار سایت از فضای اینستاگرام بعنوان یک ابزار تکمیلی استفاده می نمایند. همین طور پیشنهاد ما این است که در صورت فراهم شدن زیرساخت ها، بخش خصوصی سرویسی مشابه اینستاگرام ایجاد و در کنار آن فعالیت کند. همانطور که اپلیکیشن های داخلی مسیریابی مثل نشان و بلد در کنار ویز فعالیت می نمایند و رشد خوبی هم داشتند، می توان فضای مشابهی در کنار اینستاگرام ایجاد کرد و فعالیت کسب و کارها را نیز در آن ساماندهی کرد.
به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، روز چهارشنبه خبری در خصوص احضار وزیر ارتباطات به دادسرای فرهنگ و رسانه در رسانه ها منتشر گردید که حکایت از اعلام جرایم گوناگون توسط دادستان کل کشور مقابل وزیر ارتباطات داشت. در متن این خبر آمده بود که محمدجواد آذری جهرمی به علت استنکاف از اجرای اوامر قضایی در مورد فیلتر کردن اینستاگرام با وجود حکم صادره، استنکاف از اجرای دستورات مقام های دولتی که اشاره به ابلاغ رئیس مرکز ملی فضای مجازی به وزارت ارتباطات برای کاهش پهنای باند بین الملل و محدودسازی پیام رسان های خارجی دارد، احضار شده است. اما روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران به دنبال انتشار این اخبار اعلام نمود که طی دو سال قبل هیچ حکم قضایی در خصوص فیلترینگ یا مسدودسازی شبکه اجتماعی ای صادر نشده است.
منبع:

1399/11/16
23:58:35
0.0 / 5
1251
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , خرید , خصوصی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
فوری خرید