جدید ترین وضعیت كنترل استاندارد اقلام مبارزه با كرونا

جدید ترین وضعیت كنترل استاندارد اقلام مبارزه با كرونا

طبق گفته مدیرکل استاندارد تهران، استاندارد ماسک اخیرا تصویب شده و هنوز آزمایشگاه تایید صلاحیت شده ای برای آزمون این محصول وجود ندارد و در زمینه محصولات ضدعفونی هم هم اکنون فقط مایع سفیدکننده و جرم گیر استاندارد الزامی دارند.


محمودرضا طاهری در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: امسال یک واحد تولید الکل در تهران موفق به دریافت پروانه کاربرد علامت اسـتاندارد برای این فرآورده شده که به دلیل عـدم دریافت مجوزهای بهداشتی (پروانه ساخت) توسط واحد تولیدی از ارگان های ذیربط تابحال به مرحله تولیـد انبوه نرسـیده است. ازاین رو نمونه برداری های ادواری از این واحـد تولیـدی انجام نشده است. به جز این واحد هم واحد تولید الکل دیگری در استان تهران فعالیت نمی کند.
وی همینطور درباره وضعیت بازرسی از استاندارد ماسک اظهار داشت: تابحال تقاضایی جهت دریافت پروانه کاربرد علامت اسـتاندارد برای این فرآورده در این اداره کل به ثبت نرسـیده است، ضمن اینکه اسـتاندارد ملی این فرآورده تازه تدوین شده است و در حال حاضـر آزمایشـگاه همکار تائید صلاحیت شده برای آزمون کامل فرآورده طبق استاندارد ملی مربوطه وجود ندارد.
به گفته این مقام مسئول درحال حاضـر اسـتاندارد مدونی تحت عنوان "مواد ضد عفونی کننده" هم وجود ندارد، ازاین رو در صورتیکه فرآورده های "مایع سفید کننده" و "مایع اسیدی پاک کننده کاسه توالت (جرم گیر) " را بتوان ذیل مجموعه ضـد عفونی کننـده هـا در نظر گرفت، هم اکنون ۱۲واحد تولیدی دارای پروانه معتبر مایع سفید کننده و چهار احد تولیدی دارای پروانه معتبر مایع اسیدی پاک کننده کاسه توالت فعال می باشند.
وی اضافه کرد: امسال مجموعا تعداد ۵۲ مورد بازرسی و ۳۶ مورد نمونه برداری (هفت مورد طرح طاهـا یا همان طرح جامع اجرای هماهنگ استاندارد) از این واحـدها صورت گرفته و تابحال ۱۵مورد تـذکر و اخطار در مورد عـدم انطباق با اسـتاندارد ملی مربوطه به واحـدهای تولیـدی ابلاغ گردیده است. ضـمنا پروانه یک واحـد ابطال شده که بعـدا مجـددا موفق به اخـذ آن شد و یک مورد هم در دست اقدام جهت ابطال است.
منبع:

1399/11/27
14:21:28
0.0 / 5
1585
تگهای خبر: محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
فوری خرید